Tipy pro Android Wear #1 – Jízdenky na zápěstí a Mickey Mouse

3

Je to už více než rok, co Google oficiálně odhalil svou vizi nositelností a chytrých hodinek. První modely s jeho platformou Android Wear se začaly konečně dostávat i na tuzemský trh a stejně začaly přibývat i aplikace spolupracující s malými hranatými nebo kulatými displeji. Dnes se podíváme na první pětici, kterou byste určitě jako vlastníci chytrých hodinek neměli opomenout.

Endomondo

Endomondo je známou aplikací všech sportovců, kteří si rádi sledují a zaznamenávají své velkolepé výkony. Pro smartphone je k mání několik let a můžete ji používat zdarma nebo za měsíční/roční poplatek. Většina občasných sportovců si však vystačí s bezplatnou variantou.

Nechybí ani podpora chytrých hodinek všech druhů krom Android Wear je zde také podpora Pebble nebo alternativ od Samsungu. U Android Wear si navíc můžete nastavit, co se má na ciferníku zobrazovat a jestli se mají chytré hodinky použít i jako měřič vašeho tepu. To samozřejmě funguje jen v případě, že hodinky disponují potřebným senzorem. Měření umí také běžet na pozadí a fungovat jako Chytrá karta.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

SMS jízdenka

Aplikace SMS Jízdenka umí přesně to, co je z názvu patrné. Na pár kliknutí si můžete jednoduše zakoupit SMS jízdenku ve všech českých a slovenských městech, kde je tato možnost jízdného podporována. V tomto týdnu navíc přibyla podpora Android Wear a jízdenky si můžete zakoupit přímo na vaše zápěstí.

Android Wear 1-6

Při příchodu revizora tak už nemusíte hledat smartphone a stačí, když mu ukážete SMS jízdenku na vašem zápěstí. Cena jízdenek navíc není žádný způsobem navýšena a ceny jsou stejné, jako kdybyste použili standardní proces nákupu.

 SMS_jizdenka_wear4 SMS_jizdenka_wear2 SMS_jizdenka_wear6


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

TrackID

TrackID je alternativou vůči Shazamu. Na rozdíl od něj ho vyvíjí japonské Sony, aplikaci si však může z Google Play Storu stáhnout kdokoliv. Díky poslední aktualizaci si navíc rozumí i s Android Wear, což Shazam stále nenabízí a jde snad o první “rozpoznávač hudby”, který si poradí i s chytrými hodinkami.

Android Wear 1-5

Jeho funkce je velmi jednoduchá a stačí, abyste aplikaci spustili. Hodinky pak začnou nahrávat výseč skladby a po pár vteřinách nabídnou odpověď. Úspěšnost sice není stejně dokonalá jako například u Shazamu, ve většině případů ale nenarazíte.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

Wear Codes for Android Wear

Poslední aplikací je Wear Codes for Android Wear. Ta nabídne vcelku jednoduchou funkci. Mobilem můžete naskenovat jakýkoliv QR kód a následně jej máte k dispozici i v hodinkách. To se hodí například při cestování vlakem, kdy jízdenky českých přepravců bývají často právě ve formě QR kódu.

Android Wear 1-7

Aplikace je však placená a zdarma nabídne uložení jen jednoho kódu. Její dodatečná cena činí necelých 75 korun českých.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

Mickey Mouse Watch Face

Na závěr bych vám chtěl ukázat jeden povedený ciferník. Pokud jste sledovali rozruch okolo Apple Watch, určitě pro vás nebude novinkou. Jde o Mickey Mouse, který může ukazovat aktuální čas. Zatím však není dostupný v Google Play Storu a pokud byste jej chtěli vyzkoušet, musíte si ručně nainstalovat níže uvedený APK balíček.

MickeyMouse.apk

3 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here