Tipy na zajímavé aplikace a hry z Google Play – 1. díl

0

tipygoogleplay

Vítáme vás u nového občasného seriálu, ve kterém vám budeme přinášet tipy na zajímavé aplikace a hry z Google Play Store. Zaměříme se na žhavé novinky, ale i méně známé tituly, které teprve čekají na objevení.

Na zahájení našeho seriálu jsme si nemohli vybrat vhodnější dobu než Vánoce. Mnoho z našich čtenářů pod stromečkem našlo nový smartphone či tablet s Androidem a my doufáme, že jim náš seriál pomůže vybrat pár aplikací, které by do nového zařízení měli nainstalovat.

Ještě než se dostaneme k samotnému výběru aplikací, máme na vás menší prosbu. Pokud znáte novou či starší aplikaci, která by podle vás neměla chybět v dalším díle našeho seriálu, neváhejte se s námi podělit v komentářích pod článkem. Děkujeme.

Cal: Any.do Calendar & Widget

cal 1 cal 2

Nudí vás už klasický kalendář, který byl předinstalovaný ve vašem telefonu? Vývojáři proslulého úkolovníku Any.do vytvořili kalendář, který má stejně čisté uživatelské rozhraní. Nenechte se však zmást jednoduchým designem, Cal je totiž plný nejrůznějších vychytávek, které může konkurence jen závidět.

Například pokud se chystáte na schůzku, zobrazí vám kalendář rovnou mapu s vyznačením místa, kde se schůzka koná. A nechybí ani stylový widget, propojení s už zmíněným Any.do a možnost synchronizace s jinými kalendáři včetně Google Calendar, Exchange, Outlook, Yahoo, AOL nebo iCloud. Naše hodnocení: 80 %.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

Cover Lock Screen (beta)

cover 1 cover 2

Cover je inteligentní odemykací obrazovka. Pozadí, hlasitost vyzvánění a nabídka zkratek aplikací se automaticky mění v závislosti na denní době i aktuální poloze uživatele. K dispozici jsou režimy doma, v práci, venku a v autě. Cover je zatím jen v beta verzi a asi jeho největší nevýhodou jsou omezené možnosti přizpůsobení. I přesto ale jde o zajímavý nápad, který stojí za vyzkoušení. Naše hodnocení: 70 %.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

Alarm Revolution

alarm revolution 1 alarm revolution 2

Alarm Revolution je budík od slovenských vývojářů, který jej označují jako „jiný než všechny ostatní“. Budík nabízí obrovské možnosti přizpůsobení a dosud nevídaných funkcí. Pokud často budík odkládáte, určitě oceníte tzv. předbudíky, které si můžete libovolně nastavit. S probuzením vám ráno pomohou jednoduché úkoly, například vyřešení matematického příkladu. Mezi další funkce patří hlasové vyzvánění nebo podrobné plánování při práci na směny.

Vypsání všech funkcí, které Alarm Revolution nabízí, by vystačilo na celý článek, proto doporučujeme tento povedený budík alespoň vyzkoušet. Aplikace je zdarma s reklamami, které lze vypnout zakoupením plné verze pomocí mikrotransakcí. Až do Nového roku nabízejí vývojáři 50% slevu. Naše hodnocení: 90 %.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

AnkiDroid

anki 1 anki 2

Anki je skvělý nástroj určený k učení slovíček nebo pojmů. Můžete vytvářet své vlastní kartičky obsahující text, obrázky a zvuky nebo si stáhnout některý z balíčků, kterou vytvořili ostatní uživatelé. Během učení se vás aplikace ptá, jak dobře danou kartičku umíte a podle vaší odpovědi vybere nejvhodnější interval opakování.

Velkou výhodou Anki ve srovnání s konkurencí je multiplatformnost. Pokud si vytvoříte účet, synchronizují se vám kartičky (včetně postupu učení) s webovým rozhraním a programem pro Windows, Linux nebo Mac. Naše hodnocení: 90 %.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

Správce zařízení Android (Android Device Manager)

Android Device Manager Android Device Manager

Android Device Manager je oficiální služba od Googlu, která vám pomůže v případě ztráty smartphonu. Pomocí aplikace nebo webového rozhraní můžete své zařízení na dálku prozvonit či zobrazit jeho polohu na mapě. V případě, že se obáváte zneužití svého telefonu, můžete jej vzdáleně uzamknout nebo vymazat vnitřní paměť. Nutno však dodat, že Android Device Manager poskytuje ve srovnání s aplikacemi třetích stran jen základní možnosti ochrany. Naše hodnocení: 60 %.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

NaVlak

navlak1 navlak2

Česká aplikace NaVlak umožňuje zobrazit aktuální odjezdy a příjezdy vlaků z více než 400 stanic v ČR. Informace jsou dostupné přímo v aplikaci i ve formě widgetu. Nedávno měli vývojáři problémy se SŽDC, která po nich jakožto poskytovatel dat požadovala poplatky za využívání API. Nakonec ale všechno dobře dopadlo a NaVlak je zpátky v Google Play Store. Naše hodnocení: 90 %.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

Expense Manager

expense manager 1 expense manager 2

Pokud každý měsíc nevěřícně kroutíte hlavou, kam zmizely všechny vaše peníze, bude se vám možná hodit aplikace Expense Manager. Jedná se o správce výdajů s přehledným uživatelským rozhraním, který umožňuje zaznamenávat všechny vaše utracené peníze. Výdaje je možné řadit do složek, sledovat v přehledných grafech nebo exportovat jako tabulku. Většina funkcí je zdarma, za některé pokročilejší je ale nutné zaplatit pomocí mikrotransakcí. Naše hodnocení: 80 %.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

Pocket Mine

pocket mine 1 pocket mine 2

Ve hře Pocket Mine si můžete vyzkoušet práci horníka, v žádném případě však nečekejte nudu a dřinu. Vaším úkolem je dostat se do co možná největší hloubky a zároveň sbírat uhlí, diamanty a zlato, za které následně dostanete peněžitou odměnu. Během vaší cesty můžete používat různé zlepšováky a sbírat předměty. Pocket Mine nabízí velmi jednoduché ovládání, ke kterému vám stačí jeden prst. Opravdu chytlavá hra, od které se prvních pár dnů budete moct jen těžko odtrhnout. Naše hodnocení: 80 %.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

Ski Challenge 14

Ski challenge1 Ski challenge2

Další ročník nejpopulárnější hry zaměřující se na sjezdové lyžování dorazil i na Android. Ski Challenge 14 nabízí celkem sedm sjezdovek, reálnou fyziku s možnostmi podrobného nastavení lyží, povedené grafické zpracování a možnost online porovnávání výsledků s hráči z celého světa. Novinkami v tomto ročníku hry jsou ocenění a virtuální měna, za kterou si může uživatel zakoupit dodatečný obsah. Naše hodnocení: 70 %.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

Avicii | Gravity

avicii 1 avicii 2

Tento titul potěší především fanoušky švédského dj a producenta Tima Berglinga, známějšího pod uměleckým jménem Avicii. Jedná se o vesmírnou arkádu s retro grafikou, ve které je vaším úkolem sbírat předměty požadované barvy a vyhýbat se překážkám. Od podobných her se Avicii | Gravity liší především hudebním zpracováním. Pokud se vám bude hraní dařit, můžete na pozadí slyšet známý song Wake Me Up i další skladby z Aviciiho debutového alba True. Naše hodnocení: 90 %.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

Život není krásný 1

zivot neni 1 zivot neni 2

Port prvního dílu české adventury Život není krásný (ZNK), která byla původně vydána v roce 2002. Hra se vyznačuje jednoduchým grafickým zpracováním, vulgárním humorem a násilím. Příběh hry začíná následovně: „po patnácti letech dostanete vyhazov z práce a šéf vám ještě k tomu přebere holku, a tak se s tím rozhodnete něco udělat…“ Naše hodnocení: 50 %.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

Train Crisis

train crisis 1 train crisis 2

V Train Crisis je vaším úkolem přehazovat výhybky tak, aby každý z vlaků dojel do správného cíle a zároveň nedošlo ke kolizi. Zkrátka známý a časem ověřený koncept, který vás jistě dokáže zabavit například při čekání na autobus. Hra má povedenou grafiku a obsahuje 168 úrovní rozdělených do sedmi období historie železnice. Naše hodnocení: 70 %.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

Little Generals

little generals 1 little generals 2

Little Generals je zajímavou kombinací tankových bitev a dobyvatelské strategie. Ve hře se dostanete do kůže generála, jehož úkolem je získat co možná největší území. Pro získání každého území je však nutné v tankové bitvě porazit generála nepřátelské armády. Za peníze obdržené za vyhrané bitvy si můžete pořizovat lepší střely nebo tanky. Jde o povedenou hru, jejíž téměř jedninou vadou na kráse je nepříliš povedené ovládání během bitev. Naše hodnocení: 80 %.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here