Tip na aplikaci #1 – Any.Do To Do

4

any.do_

V Google Play je spousty kalendářů, zápisníků nebo čehokoliv, kde si jednoduše zapíšete, co je potřeba udělat. Any.Do je ale nejspíše král těchto zápisníků. Kombinuje velice pěkný design a také praktičnost. Navíc je plně v češtině, což ocení plno uživatelů.

Do této aplikace se registrujete naprosto zdarma a do skrze váš e-mail. Váš kalendář můžete spravovat buďto z telefonu nebo z webového rozhraní v PC, jakožto rozšíření Chromu. Ve webovém rozhraní je ale již použita angličtina a slouží spíše pro přehled toho, co máte daný den vykonat.

Poznámky nebo úkoly, které chcete přidat, zadáváte buďto pomocí hlasu nebo skrze standardní textové pole. Any.Do má jíž plno úkolů předdefinované a tak někdy stačí napsat kus slova a aplikace chytře zbytek doplní a připojí případně kontakt. Například u zavolání nebo napsání SMS aplikace poznámku uloží a již nabídne možnost psát zprávu.

Velká výhoda Any.Do je je rozdělení úkolů do více složek, například osobní a práce a také synchronizace vašeho kalendáře s ostatními přáteli. Aplikace také upozorňuje na zmeškané volání a můžete si navíc nastavit, zejména každé ráno, upozornění, které vás vyzve abyste se podívali, co je potřeba dnes udělat. Pokud nemáte u úkolu stanoven čas, vůbec to nevadí. Úkol bude neustále zobrazován ve stavové liště celý den.

2013-07-29 15.32.52 2013-07-29 15.36.49Screenshot_2012-07-16-13-49-12

 

logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

4 KOMENTÁŘE

 1. Jakákoli aplikace pro organizaci času (pim) musí splňovat jen jediné kritérium – maximální efektivitu využití.

  Zkusil jsem Anytodo dvakrát s odstupem jednoho roku a pokaždé šla po půl hodině pryč. Způsob sdílení úkolů pro ostatní členy je dost neefetkivní. Navíc pro snadný a rychlý přehled úkolů bych očekával widget (ale následující lze říci i o samotné hlavní aplikaci), který jednak umožní zobrazit především ty úkoly, případně volitelně (ne natvrdo, jako zde) další informace (kdy, kde, kdo…) a jednak je zobrazí způsobem, kdy pozornost nebude rozptylována od úkolů ničím dalším.

  To je úplně na hlavu, podívejte se na to – milion fontů, barev, velikostí písma… Zářný příklad aplikace, kde forma vítězí na plné čáře před obsahem.

  Doporučil bych aplikaci gtasks, kde to naopak funguje naprosto luxusně.
  Úkoly pro sebe popisovat nebudu – jen v krátkosti velmi jednoduše jde ve widgetu nastavit decentní barevné odlišení úkolů podle priorit (vysoká červěně, střední žlutě…).

  Pokud chcete sdílet nějaké úkoly např. s přítelkyní či manželkou (resp. úkolovat ji nebo děti), můžete touto aplikací obejít i absenci sdílení google úkolů. A to tak, že vytvoříte nový google účet (např. spolecne.ukoly@gmail.com), přidáte ho do telefonu všem zúčastněným a vypnete u něj kompletně synchronizaci, takže nijak nebude v telefonu prakticky figurovat. Pak si dáte na plochu widget gtasks, kde vyberete tento nový účet (ano, můžete mít kolik chcete widgteů gtasks současně a pro každý si můžete nastavit jiný účet, takže nahoře můžete mít widget s úkoly svými, pod tím s úkoly pro ženu a vedle třeba ještě nějaký widget z business calendar, ať máte jednu kompletní PIM stránku) a hotovo. Jakmile je widget na telefonech nastaven na společné úkoly, na jednom founu zadáte úkol, na druhém se po automatické synchronizaci zobrazí. To samé, je-li úkol splněn. Je možné také vytvořit k tomu widgetu několik podúčtů např. pro dvě děti, kdy vy si nastavíte oba podúčty, ale každému dítěti nastavíte zobrazit jen ten jeho vlastní. prostě pohoda a komu nevyhovuje decentní šedý defaultní vzhled či průhlednost, je k dispozici hromada skinů a nastavení.

  Takže jděte se bodnout s neefektivními ptákovinami ala Anytodo…:) Howg

  • A nebo si nainstalujete wunderlist, případně wrike nebo podio (pro malé skupiny jsou zdarma i s hezkou integrací v gmailu).

 2. AnyDo byla vždy pěkně zpracovaná, dokonce jsem se přizpůsobil i jejímu stylu zaznamenávání úkolů …. jediné co mě štvalo je rychlost. mám 2cpu telefon, ale AnyDo prostě nestíhá. Když mi začal šmejdit v kotaktech, tak šel pryč….

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here