Tip| Aplikace Zeměpis ČR

0

Zeměpis si většina lidí pamatuje ze školy jako nudný předmět, ze kterého již téměř vše zapomněli. Avšak v každé třídě se našli studenti, které bavil a zajímali se o něj. Ti pak mohli svým zmateným spolužákům s tímto školním předmětem pomáhat.

Právě mezi tyto národopisce pravděpodobně patřili i tvůrci aplikace „Zeměpis ČR“. Ta je na Google Play již poměrně dlouho, ale až nyní se začala stávat více populární. Tento školní pomocník byl vytvořen v rámci projektu EU pro podporu vzdělávání na ZŠ v Ústeckém kraji jednou základní školou z Děčína a v dnešní recenzi bych vám ho rád představil.

Uvítací obrazovka aplikace.

Po zapnutí aplikace se vám zobrazí přehledné menu, kde si vyberete, z jaké oblasti se chcete nechat otestovat. Na výběr máte města, řeky, povrch a poté jednu hru na procvičení znalostí o daných krajích.

Hlavná menu aplikace

Po kliknutí na „Města“ se před vámi objeví slepá mapa a v pravém horním rohu město, které máte najít. Celkem hledáte 30 měst a za každou přeskočenou otázku nebo špatnou odpověď (kliknutí na špatné město), dostáváte jeden minusový bod. Podobně to funguje i u řek a povrchu, kde vyhledáváte největší pohoří ČR.

Mapa měst

 

Na poslední zajímavou funkci narazíte, pokud v menu vyberete možnost „SKUPINA POJMŮ – KRAJE ČESKÉ REPUBLIKY“. Ta vás zavede na výběr jednotlivých krajů ČR a možnost jejich procvičení formou spojování pojmů (např. Slovácko – Oblast v okolí Hodonína).

 Výběr kraje, který si chete procvičit. Spojování pojmů

V aplikaci bych ještě uvítal různé obtížnosti a větší počet pojmů (řek, pohoří, měst) na procvičení. Daly by se přidat i mapy nížin či okresů. Svůj účel aplikace však splňuje a studenti se toho na ní mohou hodně naučit. Krom studentů se může hodit i lidem, kteří mají školu dávno za sebou a chtěli by si jen osvěžit své znalosti.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here