The Silent Age – údržbář zachraňuje budoucnost [Recenze]

0

Píše se rok 1970. Pracujete ve velké továrně jako průměrný, ničím nezajímavý a trochu natvrdlý údržbář. A v jeden takový průměrný a ničím nezajímavý den se dočkáte povýšení. Pak to přijde. Krev. Poházené věci. Stopy vás přivedou až k umírajícímu starému muži. Vypadá šíleně, plácá něco o budoucnosti a máte ho prý varovat. Jo, a dá vám přenosný stroj času. Vzrušující, že?

Screenshot_6_19_13_11_19_AM

Co je The Silent Age?

Právě to je příběh pojící se s oldschool point and click adventurou – The Silent Age Episode 1. Čeká na vás cestování v čase, vládní spiknutí, sedmdesátá léta a … konec světa.

Aplikace vás uvítá vždy upozorněním, že je lepší sáhnout po sluchátkách. A tvůrci mají samozřejmě pravdu. Celou hrou vás provází tichá, avšak poněkud děsivá hudba. Stará se o atmosféru a až mrazivý požitek ze hry, kdy jako údržbář Joe zkoumáte chodby, výtahy, ulice a další objekty, za účelem nalézt předměty, které vám pomůžou dostat se dál.

thesilentage-deadguy-640w review-the-silent-age-1

Cestou si jistě všimnete propracovaných detailů napodobujících sedmdesátá léta, jako typické jeansy či šílené účesy. Na zdech také visí portréty tehdejšího prezidenta. Zkrátka – setkáte se se spoustou maličkostí, které pro samotou hru nemají význam, ale činí ji více uvěřitelnou.

Temné putování po továrně mi zpříjemňovalo vtipné Joeovo komentování předmětů okolo, ať už moderního umění či odpadkových košů.

Cestování v čase

A teď zpátky ke starému umírajícímu muži. Stroj času, který vám vtiskl do ruky, opravdu funguje! Dostanete se díky němu asi 20 let vpřed. Nenaskytne se vám však zrovna hezký pohled. Svět je z velké části zničen, budovy prorostlé rostlinami se hroutí a všude okolo rezivějí auta. Zde na vás čeká zajímavý aspekt hry. Nejen, že můžete vycestovat do budoucnosti, ale můžete se zároveň neustále vracet do současnosti a měnit tak budoucnost, do které následně znovu cestujete.

Jednoduchým příkladem je moment, kdy narazíte v budoucnosti na dveře obrostlé jedovatou rostlinou. Zkrátka se vrátíte do roku 1970 a zárodek rostliny na stejném místě zničíte a při opětovné návštěvě doby za dvacet let je rostlina fuč. Kéž by to bylo stejně jednoduché i v reálném životě, že?

maxresdefault silentage-01

Závěr

Hra mě opravdu překvapila a dovolím si říct, že i zároveň uchvátila. Zbožňuji sci-fi a cestování v čase. Těchto prvků mi Silent Age nabídl více než dostatek, spolu se zajímavou grafikou a smyslem pro detail. Přídomek Episode 1 značí, že se dočkáme pokračování. Hra je navíc zdarma, bez reklam a její kvalitu potvrzuje pět hvězdiček na Google Play store.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here