The Game – seznamte se hrou

2

Kdo se chce v dnešní době seznámit se zajímavým protějškem, většinou volí formu internetové seznamky. Proč ne, každého věc. Šetří to čas a máme výběr pomalu jako v obchodě. Všechny kandidáti mají pečlivě vyplnění profil a čekají na svého ,,prince na bílém koni“. Doby, kdy se seznámení řešilo osobní schůzkou je pomalu pryč. Osobně bych rád řekl, že je to škoda, ale o tom se tu dnes bavit nebudeme..

Seznamovacích aplikací je na internetu plná kopa. Ať už jde o obyčejné webové seznamky, na které přes mobilní telefony přistupujeme a nebo konkrétní aplikace, které se soustředí na online ,,pokec“ a možné seznámení.

The Game

V dnešní době existuje opravdu přehršel možností, jak se online seznámit, všechny tyto možnosti jsou však podobné. Vždy je potřeba vyplnit projít zdlouhavým registračním procesem, obohatit profil desítkami různými odpověďmi, přidat fotku, platit si různá VIP členství atd.

Přijít v dnešní době na originální způsob seznámení není nic snadného. Přibližně měsíc tu však máme zajímavou aplikaci, která se zažitý standart snaží změnit a to rovnou ve formě hry. Příznačný a líbivý název aplikace ,,The Game“ celou tuto snahu jenom podtrhuje.

Největší nevýhodou tedy zůstává podpora pouze Anglického jazyka.

Nám nezbývá než popřát zajímavému projektu hodně štěstí do budoucna. Jako nápad je tato myšlenka skvělá, teď už zbývá zájem ze strany uživatelů.

Oč tedy jde?

Pro pořádek – aplikace je dostupná jak pro iPhony tak pro telefony s operačním systémem Android, což se od nově tvořených aplikací prostě očekává. Největší výhodu v aplikaci shledávám v tom, že se nemusíte nijak registrovat ani procházet zdlouhavými otázkami. Aplikaci nainstalujete, automaticky se propojí s Vaším Facebook účtem, vezme si z něj Vaši profilovou fotku a je hotovo.

To by ale pro mnohé mohl být hlavní kámen úrazu. Bez Facebooku si ,,neškrtnete“. Podle mého názoru to není tak na škodu. Cílová skupina, pro kterou je tato aplikace určena (tedy mladí lidé s chutí se seznámit) jistě svůj Facbookový profil již dávno vlastní.

Co musím zmínit ještě takhle ze začátku – aplikace se sice propojí s Vaším profilem, nepřidává na Vás Timeline profil žádné zbytečnosti, pokud jí to nepovolíte. Nemusíte mít tedy strach, že by se Vaši známí koukali na to, co a s kým si přes The Game píšete. Vše je anonymní, aplikaci si opravdu jen půjčí Vaše Facebook jméno a úvodní fotku (nebo to alespoň říká).

Rád bych v tomto momentě zdůraznil, že pokud je Vaše Facebooková fotka systémem vyhodnocena jako nevhodná, nedostanete se dál k možnosti seznámit se. Na fotce tedy musíte být dobře viděn, neměli by jste být ve skupině více lidí a hlavní část by měl tvořit Vás obličej, ne tělo nebo fotky z vrchu/zespodu. Pokud tomu tak nebude, aplikace se ozve a upozorní Vás na to.

The Game Vám tedy vytvoří profil seskládaný z těchto informací. Jediné co musíte zvolit je cílová skupina hledaných uživatelů. Pokud jste muž, jednoduše přejedete ukazatelem na postavičku ženy, pokud jste žena tak naopak. Ano, takhle snadné to je.

Pokud máte pocit, že informace sestavené z Facbooku neodpovídají, nebo Vám něco chybí, možnost úpravy máte také. Vše je ale zaměřeno na co největší jednoduchost, proto této možnosti moc lidí využívat nebude (stala by se obyčejnou).

Jak tedy začít? Aplikace Vám hned po registraci zašle zprávu od Adminky, ve které Vás přivítá a poradí s počátečními rozpaky. Samozřejmě, vše je v Angličtině.

Dále jsou Vám nabídnuta 3 rande, jen tak, pro začátek. Pokud  nevíte, co napsat, nemusíte mít strach. Aplikace sama generuje náhodné věty ,,na navázání konverzace“- druhá osoba může odpovědět formou přednastavené odpovědi, nadále pak komunikujete podle nálady/sympatií – chatování, vyměňování si ,,dárečků“ – malých pozorností /jako je tomu například u seznamky Badoo/ atd.

Podle toho, jak si s kým a HLAVNĚ co píšete se nadále dotváří Váš osobní profil. Jednoduché, intuitivní.

Tvůrci aplikace na tento fakt neustále ve svých propagačních materiálech poukazují. Co největší jednoduchost a dostupnost na nejrozšířenějších platformách. Plány mají rozhodně více než smělé.

Jak to funguje?

Aplikace je nastavena následovně: na začátku ,,hry“ máte k dispozici určitý počet bodů (100 bodů), které využíváte k seznamování. Pokud někomu pošlete zprávu, automaticky se odečtou, pokud Vám někdo odpoví, přičtou se. Tedy tak, aby jste jen nespamovali a nečekali, kdo se ,,chytne“. Plusové body se přičítají také za splnění určitých podmínek, vše je tedy nastaveno tak, aby jste si denně mohli prohlédnout a odepsat na jeden profil, další již podléhají odečítání bodů.

Pokud přeci jen nevěříte na štěstěnu, můžete si bonusové body za příjemné částky dokoupit. Jsou ve 3 variantách a to za: 2, 4 a 10 dolarů. Tento freemium model se osvědčil, tak proč ne.

Aplikace existuje pouze v mobilních telefonech. Tím je zaručena mobilita a možnost psát si opravdu kdekoli a kdykoli jen za podmínky aktivního internetového zvýhodnění, což je v době Facebooku a Twitteru samozřejmostí, zvláště pak pro uživatele telefonů s Androidem, potažmo iOS.

Vývojáři se snaží být originální a hned při vstupu na trh zapůsobit svojí, pro některé až moc primitivním rozhraním.

 the Game the Game the Game

Mobile dating v budoucnu

To, že je seznamování pomocí telefonů žádané napovídají také statistické údaje. Většina mladých lidí tento způsob volí raději než internetové seznamky popřípadě osobní schůzka. Například v minulém roce využívalo mobilních seznamek téměř tři čtvrtě miliardy lidí na celé zemi. To je už pěkné číslo.

Aplikace The Game chce spojovat lidi z celého světa. Jde tedy o takovou Facebookovou seznamku. Aplikace byla mířena hlavně na mentalitu američanů, to však ale nebrání tomu používat ji kdekoli.

Vývojář aplikace (David Semerád), který provozuje v Praze svoji společnost uLikeIT je specialista na výrobu aplikací na zakázku, toto jméno tak můžeme znát například z projektů mobilních aplikací jako je Tesco, Fio banka atd. Do Do Silicon Valley se dostal už v lednu tohoto roku, plány a následná práce na mobilní randící apliakci ačala již v dubnu.

Na vývoji aplikace se podílí celkem 7 členů – všichni pracují v Praze. Jen tak pro zajímavost: náklady na aplikaci jsou zhruba 300.000 Kč měsíčně, takže na tento vývoj jdou téměř všechny výdělky společnosti uLikeIT.

Aplikace je zdarma dostupná na Google Play.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

 

2 KOMENTÁŘE

  1. Nezlobte se, ale to se fakt nedá číst… „Všechny kandidáti mají pečlivě vyplnění profil“ jsem ještě překousl, ale jak jsem se dostal k „zažitému standartu“ ve třetím odstavci, tak mě to znechutilo… Fakt je takový problém psát to do Wordu s automatickými opravami a pak to zkopírovat na web?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here