Strata – proužky, které vás ovládnou [Recenze]

0

Existují hry, které jsou zábavné. Existují hry, které jsou pastvami pro oči. A pak jsou tu takové hry, které zvládnou obojí. Strata je bezesporu jedním z ukázkových příkladů, o čemž svědčí také nominace na Unity Award 2013 za nejlepší 2D vizuální zážitek.

wpid-IMG_20140114_000330.jpg

Co je Strata

Strata je puzzle hra, která využívá poněkud ojedinělého prvku v této kategorii her – a to stužek. Vaším úkolem je strategicky protkat pásky na různých schématech dlaždiček tak, aby vždy vrchní stuha byla barevně shodná s dlaždicí pod ní.

Při schématu 2×2 čtverečky si člověk oddychne s představou, že to nakonec nebude nic složitého. Opak je však pravdou! Se zvyšujícím se počtem dlaždic náročnost rychle stoupá a každý krok je třeba pečlivě promýšlet.

Naštěstí Strata nemá v úmyslu nás trápit časovým limitem a všechny své kroky lze také bez problémů zvrátit. Začít tak lze úplně od začátku nebo se vrátit jen o pár chybných tahů vzad. Kdo potřebuje při hře trochu popostrčit a navést správným směrem, ten má k dispozici nápovědu.

Díky propojení Straty s Google Games můžete získávat trofeje. Například pokud odoláte a úroveň dokončíte bez jakékoli pomoci na první pokus, čeká vás odemčení bonusu First Perfect.

wpid-Screenshot_2014-01-13-23-49-20.png wpid-Screenshot_2014-01-14-01-05-29.png wpid-Screenshot_2014-01-13-23-48-58.png

Hru lze stáhnout zdarma, a tak získat tři plné sady puzzle, které čítají na 148 různých úrovní. Ačkoli vývojáři upozorňují na reklamy v bezplatné verzi, po celou dobu hraní jsem se s žádnými nesetkala, což je příjemné plus. Pokud se rozhodnete pro verzi placenou, budete mít k dispozici všech šest sad.

Design a hudba

Ohromující 2D prostředí s minimalistickou grafikou, způsobem využití geometrických prvků a skvěle zvolenými paletami barev se opravdu řadí mezi nejlepší, jaké jsem u her podobné tématiky mohla zhlédnout. Orientace i ovládání jsou přirozené a čistě zpracované. Hra má unikátní nakloněný design.

Nepřeslechnutelným prvkem ve hře je bezesporu podkres s pianem a smyčci, které ale nehrají stále. Hudba doprovází vaše tahy a pro každou sérii puzzle je zvuková stopa jiná. Opravdu ojedinělý zážitek!

httpv://www.youtube.com/watch?v=qQ0ClIGzPLE

Závěr

Hra mě naprosto nadchla svým originálním zpracováním a hudbou. Některé úrovně sice hlavu mírně potrápí, ale rozhodně vás Strata nemá v úmyslu stresovat. U free verze mě neobtěžovaly reklamy a úrovní bylo požehnané množství. Opravdu nemám nic, na co bych si mohla u této hry postěžovat a rozhodně bych ji doporučila každému, kdo má zájem o vizuální zážitek.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here