Sommeliér – česká aplikace pro milovníky vína

0

sommelier 1 sommelier 2 sommelier 3

Sommeliér není jen označení pro znalce vína, ale také název jedné české aplikace pro Android, jejímiž autory jsou vývojáři z MobileCity. Při výběru i ochutnávání vína se vám tato bezplatná aplikace bude jistě hodit.

Uživatelské rozhraní je velmi strohé. Dokonce tak strohé, že spíše než aplikaci připomíná jednoduché webové stránky. Nenechte se však zmást, všechna data jsou dostupná i bez připojení k internetu. Rozhraní aplikace je samozřejmě věcí vkusu – zatímco někteří nad ním budou ohrnovat nos, jiní jej uvítají spíše než překombinované a pomalé aplikace, kterých bychom v Google Play Store také našli spoustu. Jen škoda, že vývojáři nepřidali alespoň základní možnosti přizpůsobení, jako například změnu velikosti textu. K usnadnění ovládání byla přidána trojice tlačítek v dolní části obrazovky.

Možná ještě důležitější než provedení, je samotný obsah aplikace. Sommeliér obsahuje katalog červených a bílých vín, který zahrnuje více než dvacítku odrůd. U každé z nich je k dispozici nejen obrázek hroznů, ale zejména stručná charakteristika chuti a vůně, ideální teplota podávání a přehled jídel, ke kterým je vhodné víno konzumovat. Zajímavou funkcí je také vyhledávání odrůd podle nejrůznějších parametrů, které vám usnadní výběr nejvhodnějšího vína. Druhá část aplikace obsahuje přehled kategorií vín, vinařský slovník a dokonce několik receptů jídel, při jejichž přípravě se používá víno.

sommelier 4 sommelier 5 sommelier 6

Pokud vám nevadí spartánské uživatelské rozhraní, je Sommeliér ideální aplikací pro každého, kdo se chce zorientovat v nabídce vín nejrůznějších odrůd. Sommeliér je k dispozici zdarma a obsahuje malý reklamní banner v dolní části obrazovky.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here