SmogAlarm – aktuální znečištění ovzduší v ČR

0

Nezisková organizace Čisté nebe před nedávnem vydala aplikaci pro Android, která umožňuje rychle a jednoduše zjistit kvalitu ovzduší na mnoha místech v České republice.

Aplikace SmogAlarm si po spuštění stáhne z internetu potřebná data. Jde opravdu jen o malé množství dat, takže se nemusíte bát ani pokud máte datový tarif s FUP. V horní části si vyberte kraj, ve kterém se právě nacházíte a poté zvolte požadovanou měřící stanici. K dispozici je i tlačítko pro vyhledání nejbližší stanice. Při testování aplikace ale bohužel nefungovalo a zobrazovalo zcela nesprávné výsledky stanic z druhého konce České republiky. Vzhledem k tomu, že se jedná o velmi ranou verzi aplikace, ale můžeme tento detail při závěrečném hodnocení ignorovat.

Po vybrání požadované měřící stanice se zobrazí dostupná data. SmogAlarm zobrazuje například míru prachu, ozonu i oxidu siřičitého, dusičitého a uhelnatého ve vzduchu. Kromě skutečného počtu mikrogramů je kvalita vzduchu vyjádřena i barevně od světle modré, která znamená velmi dobrou kvalitu vzduchu až po hnědou značící velmi špatnou kvalitu. Aplikace využívá kvalitní data od Českého hydrometeorologického úřadu, která jsou aktualizována každou hodinu.

Pokud vás tedy z jakéhokoliv důvodu zajímá kvalita ovzduší ve vašem okolí, vyzkoušejte aplikaci SmogAlarm. Pokud vám tedy nevadí chybějící widget, velmi jednoduché grafické zpracování a některé drobnější chyby, které se při používání mohou vyskytnout, stahujte aplikaci SmogAlarm od Stanislava Ubíka zdarma z Android Marketu.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here