Slax Installer – bootování linuxové distribuce z SD karty telefonu

7

Uživatelé populární české linuxové distribuce Slax dostali velmi zajímavý nástroj, který umožňuje jednoduše bootovat tento operační systém na vašem počítači pomocí smartphonu či tabletu s Androidem.

Slax Installer nabídne extrémně jednoduché uživatelské rozhraní bez reklam a jakýchkoliv dalších zbytečností. Po spuštění aplikace je nejprve nutné stáhnout Slax na vaší SD kartu. K tomu vám stačí dvě kliknutí a následně počkat, než dojde ke stažení 200MB souboru. Po úspěšném dokončení stačí telefon či tablet připojit k PC pomocí USB kabelu a restartovat počítač. Pokud se při bootování objeví nějaké problémy, ujistěte se, že máte v BIOS nastaveno bootování ze zařízení USB Mass Storage. Velmi často také pomůže, pokud na zařízení s Androidem zapnete USB Debugging. Slax Installer stahujte zdarma z Google Play Store:


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

O linuxové distribuci Slax

Slax je moderní, přenosný, malý a rychlý operační systém typu Linux s modulárním návrhem a vyjímečným designem. Navzdory své velikosti Slax nabízí širokou sestavu předinstalovaného software pro každodenní použití, včetně grafického rozhraní a užitečných nástrojů pro systémové administrátory. Více informací získáte na oficiálních stránkách slax.org.

7 KOMENTÁŘE

      • Nefunguje ani na PC, ani na notasu, stary dva roky. V boot sekvenci neni vubec na vyber USB, kdyz jsem dal u vsech moznosti disabled a nechal jen zapnuty boot other device, tak nacte windows 😀 Nechapu z ceho cerpal.

    • Pokud nemáte ještě instalovaný zavaděč pro bootování (nebo jak se tomu říká), je potřeba vlézt na kartu přes pc do složky slax/boot a zde spustit bootinst.bat, poté by to už mělo fungovat.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here