Skype Qik nahradí textovky za videozprávy

0

Skype před 4 lety koupil za $150 milionů společnost Qik, která byla ve své době průkopníkem ve video volání a živém streamování videa. Ihned po koupi se začalo spekulovat o účelu akvizice, původně se zdálo že se jednalo o nákup technologií a inženýrů jenž za nimi stali. Po 4,5 letech od akvizice malé společnosti Qik, společnost Skype překvapila a přichází s novou službou Skype Qik – tato nová aplikace funguje na základě posílání krátkých videozpráv mezi uživateli náhradou za klasické textové zprávy. Momentálně je mobilní aplikace dostupná pro Windows Phone a Andorid, zatímco do App Store by se měla dle informací společnosti Skype dostat později.

Ano, chatování skrze krátká videa není žádnou novinkou, s čímž také Qik počítá. Hlavním tahákem má být rychlejší a jednodušší nahrávání a posílání zpráv, což má usnadnit komunikaci. Uživatelské rozhraní vypadá jinak než to od Skype, přesto bychom nějaké podobnosti našli. Aplikace dokáže vyhledat kontakty, které ji již používají, ze seznamu Whatsapp nebo Viber skrze synchronizace s Vaším číslem, žádné přihlašovací údaje nejsou tedy nutné.

1 2 3

Skupinové video-chaty jsou samozřejmostí. Nikdo není správcem konverzací, a tak může kdokoliv přidat do hovorů každého. Videa se zobrazí uživateli okamžitě, jakmile se přihlásí. Pokud jste často zaneprázdnění a nemáte čas během konverzace natáčet videa, aplikace Vám umožňuje vytvořit si knihovnu předtočených až 5sekundových gifů, které můžete používat společně jako vlastní smajlíky nebo rychlé odpovědi.

5 4

 

logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

zdroj: http://www.phonearena.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here