Seznam vydal zbrusu nové Mapy.cz pro Android. Fungují offline po celé republice

5

Seznam se dnes pochlubil aktualizovanou mobilní verzí své služby Mapy.cz, která je ve formě aplikace dostupná pro Android a iOS. Verze s označením 2.4.0 přináší nejen upravené uživatelské rozhraní, ale také nové funkce v čele s offline mapami.

mapy cz 1 mapy cz 2

Při prvním spuštění vám aplikace nabídne stažení mapy celé České republiky včetně vrstevnic, turistických tras i cyklotras. Mapa má velikost asi 323 MB, proto vývojáři doporučují její stažení jen při používání Wi-Fi připojení. Po kompletním stažení mapy můžete vyrazit do terénu bez obav z dosažení FUP limitu nebo pomalého připojení v lese. Ale nezapomeňte, že pro vyhledávání nebo zobrazení zajímavých míst bude nadále potřeba internetové připojení.

mapy cz 3 mapy cz 4

Jak už bylo řečeno v úvodu, změn se dočkalo také uživatelské rozhraní, které nyní působí mnohem modernějším dojmem. V pravém horním rohu se objevila ikonka batůžku, pod kterou se ukrývá seznam zajímavých míst v okolí zobrazené mapy. U některých míst je kromě fotografií, krátkého popisu a tlačítka pro navigaci k dispozici také kontakt, otevírací doba nebo informace o vstupném.

 

Při prohlížení map si jistě všimnete také modré šipky, která informuje o tom, kterým se směrem se nachází místo, kde se právě teď nacházíte. A po kliknutí na šipku se rovnou přenesete na mapu daného místa. Užitečná je také ikonka v pravém dolním rohu, pomocí které můžete přepínat mezi klasickou mapou a leteckými snímky. K zobrazení leteckých snímku je však už logicky potřeba internetové připojení.

mapy cz 5 mapy cz 6

Další místa v okolí, jako například restaurace, bankomaty či zastávky veřejné dopravy, můžete vyhledávat pomocí ikony vyhledávání v horní liště a následným kliknutím na požadovanou kategorii. Ve srovnání s předchozími verzemi aplikace by měla být optimalizována také rychlost načítání. Překvapivě také v aplikaci chybí jakékoliv možnosti nastavení.

Mapy.cz 2.4.0 pro Android si můžete bezplatně stáhnout z Google Play Store. Byla vydána také nová verze aplikace pro iOS, ale uživatelé Windows Phone by se měli dočkat až později.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

5 KOMENTÁŘE

    • Vzdyt to jasne pisou i v clanku – jak o vyhledavani, tak o satelitni mape. A mapy mate stazene v telefonu, takze jsou offline, jen prace s nimi je online. Pokud jsem nekde venku, v lese, a potrebuju hledat, je rozhodne daleko prijemnejsi, ze mapa uz je davno stazena v telefonu a ja taham pres data pouze informace o velikosti par kilobajtu – setrim baterku, FUP, mam rychleji nacteno. Zatim jsem nemel moznost vyzkouset, ale za mne palec nahoru, pokud to bude fungovat spravne.

  1. Jede mi offline i online, ale mrzí mě jakákoliv možnost nastavení,která v tomto případě srazí o 5 bodů z 10 🙁

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here