SD Tools – změřte rychlost SD karty

7

Na počítač je plno skvělých nástrojů pro testování SD karet. Pokud ale přijdete do obchodu, kde budou ochotni nechat vás kartu vyzkoušet, budete mít u sebe spíš notebook, nebo smartphone s Androidem?

 

 

Hlavní obrazovka app SD Tools.

Jak můžete vidět na obrázku výše, aplikace zvládne zobrazit spoustu zajímavých informací o vaší kartě a k tomu změřit její rychlost. Bohužel chybí nějaké detailnější nastavení měření, ale autor chce data (pokud se mu je rozhodnete poskytnout) použít pro porovnávání různých karet, proto se měří stejnou metodou.

Měření rychlosti zápisu na kartu v app SD Tools. Měření rychlosti čtení z karty v app SD Tools.

Celé měření i jeho průběh je přehledně zobrazen na 2 budících doplněných o číselné zobrazení a 2 progress barech.

Výsledky měření v app SD Tools. Výsledky měření v app SD Tools.

Na konci měření můžete doplnit výrobce a class měřené karty a následně pořídit screenshot výsledků (který bude uložen ve formátu .png v /sdcard/SDTools/) a/nebo odeslat výsledky autorovi app, který je v dohledné době hodlá zveřejnit, což bude užitečné pro ty, kteří budou vybírat novou kartu.

 

Podporovaná verze Androida 1.6+
App 2 SD: ne
Velikost: 237 kB


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

Jak rychlou kartu máte vy?

7 KOMENTÁŘE

  • Díky, tuhle kartu mám v hledáčku, takže další pozitivní výsledek měření její rychlosti mě jen těší. Teď už se jenom rozhodnout, jestli nejít rovnou do 32GB verze.

 1. Čau, mám Desira s original Froyem a kartu Kingston Secure Digital micro 8GB SDHC Class10 a zápis mám okolo 7,4MB/s a čtení asi 4,2MB/s, což je hrozně málo. Nevíte někdo kde může být problém??? Ve čtečce je karta rychlá jak vítr. Díky

  • Test probíhá při běžícím systému, kdy může jiná aplikace také přistupovat ke kartě, čímž může být měření zkresleno, proto bych test opakoval s minimem zapnutých aplikací. U starých telefonů bylo běžné, že nebyly schopny využít rychlost tak, jako čtečky, proto bych kartu ještě proměřil, když bude v telefonu připojeném k PC jako datové úložiště. K tomu výborně poslouží např.: http://crystalmark.info/download/index-e.html.

   • Zkoušel jsem to několikrát a je to víceméně stejný. A když kopíruju při zapojení jako datové úložiště, tak je rychlost zápisu stejná a čtení je ještě o půl mega menší. I při měření programem Crystal Disk Mark.

    • Pokud je to tak a ve čtečce není problém, viděl bych to na problém v telefonu, s kterým Vám ale nedokážu poradit. Nejlepší bude položit dotaz na fóru.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here