Screen Standby – deaktivujte displej při streamování videa skrze HDMI / MHL [root]

4

Naprostá většina zařízení vybavených HDMI nebo MHL (HDMI schovaný v USB) konektorem trpí jednou nepříjemnou vlastností. Streamuje přímo obsah, který je aktuálně na displeji, díky čemuž nedovoluje jeho vypnutí.

V případě 3 hodinového filmu tak celou dobu telefon včetně displeje běží na plný výkon, i když by bohatě stačilo, aby pracoval procesor a MHL / HDMI port. To samozřejmě vede k zbytečnému vybíjení telefonu mnohdy doprovázeného jeho přehříváním.

Naštěstí, stejně jako ve spoustě jiných případů, na co nedomysleli výrobci, to podchytila komunita. Na XDA portálu tak vznikla jednoduchá aplikace Screen Standby, která právě tento problém alespoň částečně řeší.

Zjednodušeně řečeno tato aplikace při aktivaci sníží podsvícení displeje na 0, donutí grafický čip, aby na displej telefonu vykresloval pouze prázdný obrázek a případně se i pokusí odříznout napájení zobrazovací části displeje (doteková vrstva tedy stále funguje).

Vše lze přehledně nastavit z prostředí aplikace, takže si můžete zvolit mix, který bude ideálně fungovat právě na vašem zařízení. Kromě nastavení poskytuje aplikace také widget pro rychlé zapínání / vypínání a podporu pro oblíbený Tasker.

Aplikace vyžaduje práva root.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

Zdroj & další informace: XDA

4 KOMENTÁŘE

  1. Takovouto funkci jsem dlouho hledal v samotném systému, následně v marketu a nikde nic. V té době žádná taková neexistovala. Takže moc děkuji za upozornění, tohle se fakt hodí.

  2. Aplikace vypadá nadějně. Mám root tablet Pipo s1 a jediné co se mi povedlo je to, že displej jenom pozhasnul. Ale vypnutí se mi nepovedlo. Měl jsem připojenou i myš a klikal jsem přes obrazovku a prostě nic. Kdyby Někoho napadlo co s tím byl bych moc rád 😉

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here