Quiz US States – rychlý kvíz o USA

1

Quiz US States

Jste fanoušky USA, ale neznáte úplně dokonale polohu, vlajky nebo zkratky všech padesáti amerických států? Nevadí, jednoduchá aplikace Quiz US States vás dobře naučí základní pojmy o všech státech USA. Aplikace obsahuje čtyři základní typy kvízů, ve kterých budete přiřazovat správné zkratky k danému státu, hledat státy na mapě, poznávat hlavní města států a určovat vlajky států.

V sekci přiřaď správnou zkratku států máte tři pokusy na to, abyste správně napsali odpověď. Pokud se ani potřetí nestrefíte, aplikace vám stát zobrazí na přehledné mapě USA a prozradí vám správnou odpověď.

Pokud zvolíte možnost hledání států na mapě, tak se zobrazí stejná mapa jako u zkratek. Nahoře se ukáže název hledaného státu, který musíte správně označit. I tady máte také tři pokusy, pokud napoprvé správně zaznačíte polohu státu, získáte tři hvězdy. Čím více chyb uděláte, tím méně získáte hvězd. Po deseti označených státech následuje rekapitulace. Na mapce se zobrazí posledních deset států, které svítí zeleně, pokud jste je správně označili, nebo oranžově, pokud jste měli jednu či dvě chyby. Červeně budou státy svítit, pokud jste udělali více chyb.

US Quiz

V kvízu hlavních měst států je vaším úkolem korektně napsat hlavní město daného amerického státu. Opět máte tři pokusy. Po správné odpovědi nebo vyčerpání všech tří možností, se vám ukáže stát i město na mapě. Dávejte pozor, abyste města psali správně v angličtině, protože některé názvy se v češtině píší jinak a aplikace je zkrátka neuzná. Pokud si nejste jistí, můžete zvolit možnost vyhledání města v seznamu, který se zobrazí po kliknutí na rozšiřovací šipku v textovém poli.

Poslední možností je kvíz s vlajkami jednotlivých států. V horní části obrazovky se zobrazí malá vlaječka hádaného státu. Pokud víte název z hlavy, můžete ho napsat. Ovšem opět v angličtině. Pokud si nejste jisti, můžete jako v předchozím kvízu využit rozšířenou možnost. Po uhádnutí států vás aplikace opět odkáže na mapu a ukáže, kde stát leží.

Aplikaci hodnotíme kladně, protože nepadá a po spuštění je její provoz plynulý. Je přehledná a zvolený design si také zaslouží pochvalu. Quiz US States můžete bezplatně stahovat z Google Play:


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

 

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here