QuickPic – rychlejší galerie pro vaše fotky

4

Výchozí 3D galerie v systému Android je sice graficky velmi povedená, ale trochu zaostává v rychlosti, přehlednosti a funkčnosti. Nejvhodnější nemusí být ani galerie z různých grafických nadstaveb od výrobce telefonu. Naštěstí ale máte možnost zvolit jednu z mnoha alternativních, které tu původní plně nahradí. Nejoblíbenější alternativní galerií pro Android je QuickPic, na kterou se dnes podíváme.

Už z názvu je jasné, v čem aplikace vyniká nejvíce. Ano, je to rychlost. Práce s aplikací je opravdu výrazně svižnější v porovnání s jinými galeriemi, což se týká procházení galerie, načítání obrázků i používání zoomu.

Okamžitě po spuštění aplikace se zobrazí seznam vašich složek s obrázky. Ikonkou v levém horním rohu můžete přepínat mezi zobrazením seznamu s detaily o fotoalbu nebo čtvercové zobrazení s náhledy čtyř posledních obrázků ze složky. Ikonka vpravo slouží k rychlému spuštění fotoaparátu. Pomocí androidího menu můžete zobrazovat skryté složky, nastavit řazení nebo vytvářet nové složky. Dlouhým stiskem složky se zobrazí kontextová nabídka, díky které spustíte prezentaci obrázků (slideshow), skryjete složku nebo jí smažete či změníte její název.

Pokud budete chtít označit ve složce více obrázků, je nejprve nutné kliknout na ikonku v pravém horním rohu nebo volbu „Multiselect“ vyvolat z androidího menu. Označené položky potom můžete sdílet, kopírovat, přesouvat, mazat nebo otáčet.

Po otevření obrázku jsou vám k dispozici všechny běžné funkce, včetně pinch-to-zoom (přibližování/oddalování tahem prstů), otáčení, oříznutí i přejmenování. Nechybí ani prezentace obrázků („slideshow“). V nastavení aplikace můžete mimo jiné nastavit interval obrázků v prezentaci a jejich náhodné zobrazování.

Nesmíme také zapomenout zmínit, že QuickPic si poradí i s přehráváním videí. Takže pokud si někdy budete chtít přehrát nějaké video z vaší galerie, nemusíte kvůli tomu spouštět další aplikaci.

QuickPic nabízí velké množství dalších funkcí. I přes chybějící češtinu je ovládání aplikace velmi snadné. Dalšími výhodami jsou rychlost a nenáročnost na výkon telefonu i jeho vnitřní paměť. A navíc je QuickPic zcela zdarma a bez reklam.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

4 KOMENTÁŘE

  1. QuickPic používám už velice dlouho. Na svém minulém DHD jsem ho používal jako primární prohlížeč. Jenže teď mám Evo 3D a QuickPic neumí zobrazovat 3D fotky a videa, takže je teď tak trochu na druhé koleji… Bohužel!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here