Pokud jste někdy chtěli prozkoumat jiná tělesa naší sluneční soustavy, tak nyní máte malou šanci a Google Vám to usnadní. Nová aktualizace nám přináší nové možnosti. Ve svém prohlížeči stačí najet na Mapy Google a oddálit se od Země, dokud nebudete ve Vesmíru. Odtud si potom můžete prohlédnout 16 nových různých míst.

Mezi nově přidaná tělesa patří například měsíce Saturnu: Enceladu, Titan a Mima. Cassini nedávno ukončila svou misi a vrhla se na Saturn. Během této 22-leté mise Cassini poslala zpět téměř půl miliónů snímků, které nám pomohli při konstrukci, kterou dnes vidíme. Existují zde i některá úžasná mezihvězdná tělesa, na které se můžete podívat.

Jedním z oblíbených míst je mezinárodní kosmická stanice, která byla v červnu přidána do Google Map Street View. Stejně jako ISS, pohledy na Mars a Měsíc, tyto ale zatím nebyly začleněny do Google Map.

Neváhejte a podívejte se. Společnost Google pracovala s astronomickým umělcem Björn Jónsson, aby shromáždili některé planetární mapy prostřednictvím spolupráce s NASA a evropskou kosmickou agenturou.

Zdroj

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here