PowerAMP – kvalitní přehrávač hudby pro Android

12

Hodně lidí má rádo hudbu a zároveň právě spousta lidí si nejsou schopni představit, jak jedou vlakem/autobusem nebo jiným prostředkem hromadné dopravy bez sluchátek v uších s oblíbenou kapelou, interpretem anebo naslouchající nějakého toho mluveného slova. Dovolím si tvrdit, že i já jsem tento typ člověka a proto i po skoncování s posledním přehrávačem hudby jsem se rozhodl, že pro Android zkusím najít aplikaci, která mi bude vyhovovat jak ovládáním, tak hlavně vlastností ekvalizéru. Pro tuto variantu jsem se rozhodl proto, že mobilní telefon je každodenní součást „výbavy“, s kterou odcházím kamkoliv.

Standardní software, který je přímo v operačním systému může stačit určité části majitelů těchto zařízení, ale co si budeme nalhávat, kvalita je spíše nedostačující. Asi raději přejdeme rovnou k PowerAMPu, jaký je a jak vypadá.

Základní obrazovka je příjemná, decentní a zároveň přehledná. Horní polovina displaye obsahuje obrázek interpreta a alba pokud jej máte ve složce samozřejmě. Pod ním naleznete ovládací panel, který obsahuje základní tlačítka zleva: přehrávat složku o jednu zpět (při podržení přejde na první složku v základní složce hudby); posunutí o jednu píseň zpět (při podržení se jedná o přetáčení písničky zpět); tlačítko přehrávat/pauza (při podržení zastavit); posunutí o jednu píseň vpřed (při podržení přetáčení vpřed); posunutí o jednu hudební složku vpřed (při podržení posunutí na poslední složku v základní složce hudby).

Tlačítko „Repeat“ se nachází pod hlavním ovládacím panelem a slouží k opakování všech písniček/přehrávané složky/skladby/a nebo v případě že nesvítí u tlačítka kontrolka, žádné opakovaní skladeb/skladby. Na opačné straně nalezneme tlačítko „Shuffle“, a slouží pro nastavení, zdali poslouchající chce skladby přehrávat náhodně anebo nikoliv.

Níže už je možnost vidět název interpreta a skladby, která je přehrávaná, a zároveň posuvník času a umístění, kde se nachází přehrávané skladby.

Určitě nesmíme zapomenout na podstatnou součást dobrého hudebního přehrávače a to je ekvalizér (zde jsou i předdefinované standardní nastavení), který je právě v imaginárním posledním řádku. Musím říci, že s přehrávačem jsem velice spokojený a to ještě navíc díky funkci přehrávání složek. Sám díky zvyku většinu své hudební knihovny mám chronologicky dle jména interpreta, následně alba a ve složce po řazení po jednotlivých písničkách. Proto přehrávání pouze podle otagování moc neuznávám a tak jsem se rozhodl právě pro PowerAMP.

Většina z nás si říká: „A to je jako přehrávač bez widgetu?“. Odpověď je jasná, PowerAMP widgety má a dle obrázků níže bych řekl, že si vybere asi každý.

Pokud bude mít někdo nějaký dotaz k aplikaci, budu se snažit rád poradit anebo konzultovat případné názory.

 

poweramp_zakladni_obrazovka poweramp_ekvalizer poweramp_zakladni_obrazovka_menu

poweramp_widget1 poweramp_widget2

 


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

 

Android verze: 2.1 a vyšší

Velikost: 4890 KB

Přesunutí na SD kartu (App2SD): ano

Cena: trial/zdarma ; full(unlocker)/5.17$ ( 87.74,- Kč)

 

 

12 KOMENTÁŘE

  1. Supr přehrávač. Líbí se mi, že jde nastavit, aby po zasunutí sluchátek začal automaticky přehrávat. Navíc umí zobrazovat Lyrics v oblasti kde je obrázek alba (ale Lyrics bohužel musí být v ID3tagu písničky – což moc často nebývá a přidat je tam, je strašně složitý). Taky umí spolupracova s aplikacema jako Last.fm, Lyricsapp a podobně. A Lockscreen s přehrávačem je taky fajn (přepnete písničku, aniž by bylo potřeba přímo odemykat telefon a hledat widget, nebo přímo spouštět app). A navíc pokud máte třeba CyanogenMod ROM, tak jde při zamčeným telefonu přepínat písničky dlouhým podržením tlačítka hlasitosti. No prostě supr aplikace.

  2. Jó je to nejlepší přehrávač, ale bezplatná verze vám vydrží cca. měsíc a pak se blokne …:(( A placenou za skoro 90 kč se mi nechce dávat …

  3. zkusil jsem, koupil jsem a vyměnil jsem za PlayerPro. Poweramp na mém Galaxy S užíral až moc paměti (zřejmě kvůli equalizer addonu). To sice PlayerPro dělá taky, ale je svižnější. Uvidíme, zda se objeví nějaký update PowerAmpu…

  4. Je vynikající přehrávač. Jako muzikant jsem po koupi svého Galaxy Tabu začal ihned hledat jiný přehrávač. Stáhnul jsem trial a po hodině poslouchámí jsem kupoval ostrou verzi. 90 Kč neni určitě žádná přemrštěná částka, vezmeme-li v úvahu, co všechno přehrávač umí a jeho kvalitu zvuku, která je, ve spojení s kvalitními sluchátky (já používám Koss Porta Pro), skvělá. Ale díky kvalitnímu equalizéru se dá dostat velmi dobrý zvuk i ze sluchátek, které dodal Samsung s přístrojem. Určitě bych tento přehrávač neměnil.

  5. Ctěl bych vědět jestli plná verze Powerampu přehraje z playlistu pouze jeden zadaný song jako to umí Creative.Protože všechny mp3 melou jednu za druhou.

    • ak mate uz nejaku odpoved, ako dat do Powerampu autopauzu budte taky mi dat vediet.Ma to kazdu funkciu ale tuto prave nema, ktoru by privitalo vela samozabavacov.Co s tym problémom?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here