PlayerPro – ultimátní přehrávač hudby

6

Pokud svůj androidí telefon často používáte jako mp3 přehrávač a nejste se svou současnou aplikací pro přehrávání plně spokojeni, PlayerPro téměř s jistotou splní všechny vaše požadavky. Autor si však za něj také nechá dost zaplatit.

Po spuštění vás aplikace přivítá v základní obrazovce, ve které jsou položky zobrazeny v mřížce rozděleny na alba, umělce, žánry a playlisty. Výhodou PlayerPro oproti některým jiným přehrávačům  je podpora přehrávání ze složek místo slepého řízení se MP3 tagy. Ti, jejichž hudební sbírka pochází z doby, kdy nikomu na tazích moc nesešlo tuto funkci jistě uvítají stejně jako já. Playlisty aplikace detekuje v klasických formátech a také obsahuje funkci chytrých playlistů, díky kterým si můžete pustit skladby nejhranější, nejlépe hodnocené, nedávno přidané a podobně.

PlayerPro screenshotPlayerPro screenshot

 

Aplikace si automaticky stahuje obrázky všech intepretů a alb. Tato personalizovaná grafika se prolíná celou aplikací, díky čemuž  PlayerPro kouká velice dobře (případně pomůžou skiny). Pokud se obrázku umělce nebo alba dotknete krátce, spustíte přehrávání nebo se dostanete dále do stromové složky ID3 tagů. A pokud bude váš dotyk trvat déle, budete v nabídce moci:

– Přehrát náhodně alba umělce / album
– Zařadit umělce / album do fronty aktuálního přehrávání
– Přehrát vše od umělce / z alba náhodně
– Získat informace o umělci / albu z Last.fm
– Spravovat grafiku vztahující se k položce, tzn. vybrat si z obrázků z internetu nebo galerie
– Upravit hromadně MP3 tagy
– Vyhledat umělce nebo album v prohlížeči, na Youtube apod.

Samotné okno přehrávání už příliš nepřekvapí, máte z něho přístup k bežným ovladačům přehrávání, funkcím náhodného a opakovaného přehrávání, posuvníku hlasitosti (fyzická tlačítka jsou však jasně lepší volbou), seznamu skladeb aktuálního alba, ekvalizéru a hodnocení skladeb – od jedné do pěti hvězdiček.

PlayerPro screenshotPlayerPro screenshot

Nastavení audia bylo dlouho největší slabinou toho přehrávače, v novějších verzích je vše napraveno. Ekvalizér je do aplikace zabudován jako extra komponenta dostupná na Marketu, samozřejmě zdarma. Nastavit ho můžete manuálně nebo lze využít přednastavených voleb pro jednotlivé žánry a zařízení, která jsou k telefonu připojena. Majitelé neoficiálních ROM mají v některých případech ekvalizér jako součást systému, ale zde je trochu více při ruce (a funguje dobře).

Součástí PlayerPro je také pět různě velikých widgetů, se kterými je ovládání přehrávání z plochy hračkou. Pokud se po vytažení telefonu z kapsy na plochu kvůli přepnutí písničky ani dostávat nechcete, můžete využít odemykací obrazovky, na které jsou zákaladní ovládácí prvky a – jak jinak – veliký obal alba. Pro uživatele Last.fm je špatnou zpávou, že PlayerPro nescrobbluje a tou dobrou, že si mohou vybrat z několika podporovaných externích programů, které scrobblování zajistí.

PlayerPro screenshotPlayerPro screenshot

 

 

Dle mého názoru PlayerPro překonává všechny přehrávače hudby, které jsou na platformě Android k dostání (ano, i PowerAmp : ). Má téměř všechny myslitelné funkce, je přizpůsobitelný skiny a autor na svém fóru ochotně reaguje na podněty. Je však otázka, zda je o tolik lepší než ostatní, aby vám stál za více než 80 Kč. Volba je na vás.

 


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

6 KOMENTÁŘE

  1. Mám otázku, prehrá tento prehrávač aj iné formáty, myslím bezstratové ( flac, ape, wav a pod) alebo je to len na prehrávanie shitových MP3-ek.?

  2. od te doby co jsem instaloval MIXZING tak bych nemenil , doporucuji vyzkouset, je FREE a ma par funkci navic, jako tag editor, vyhledani info o skladbe/interpretovi na webu atd….

  3. Ahoj, můžete mi prosím poradit, jak se v tomto přehrávači dostanu do nastavení (option menu a setting)? Nemůžu na to přijít a bolí mě z toho hlava… Díky moc

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here