Places: jednoduchý GPS pomocník se kterým vždy najdete cíl

0

Není pochyb o tom, že GPS systém je v dnešní době obrovským pomocníkem. Příkladem může být samozřejmě klasická navigace, ale dokazuje to například i Geocaching, který právě GPS technologii využívá. Jednou z aplikací, která pracuje s GPS a dokáže usnadnit život je také Places.

Jedná se o jednoduchou aplikaci, která vás zavede na vámi určené místo. Logicky ji tedy mohou využít například turisti, ale dobrým pomocníkem je i pro ostatní. Jen namátkou několik případů ze života, kdy se podobná aplikace určitě shodne: hledání auta na obrovském parkovišti, označení určitého místa, které už příště těžko najdete apod. Možností je samozřejmě mnohem víc.

Využití tedy tento jednoduchý nástroj má. Je třeba však říct, že právě u Geocachingu nemůže konkurovat jiným, specificky zaměřeným aplikacím, což je logické. Problémem není špatná funkčnost, ale v tomto případě zbytečné zadávaní souřadnic, zatímco jiné aplikace dokáží vyhledat souřadnice skrýše vložením krátkého specifického kódu.

Ovládání Places je velice jednoduché, to pro mnohé může být a většinou také je předností. Není třeba se nikam zdlouhavě registrovat (u většiny aplikací naprosto zbytečně). Bez problému přidáte místo, které si pojmenujete a poté máte na výběr tři možnosti, jak přidat GPS souřadnice. Buďto se načtou automaticky, což je nejjednodušší, ale zároveň tento způsob lze využít jen v určitých případech. Potom souřadnice můžete zadat ručně, popřípadě označit na mapě. Velkou výhodou je „kompas,“ který je mnohem lepší použít při hledání přesného místa v reálném světě – například právě na zmíněném parkovišti.

Součástí je také nastavení několika málo parametrů, jako metrická soustava, časový interval aktualizace a pár dalších věcí.

places1 places2

Aplikace je zcela funkční a stabilní, mimo jiné zdarma a neobsahuje žádné reklamy. I celkové zpracování aplikace je velice účelné, přehledné a bez zbytečností. Standardně aplikace podporuje Slovenštinu, Angličtinu, Němčinu a Francouzštinu. Nedostatek však vidím v absenci jakékoli zálohy dat, což by mohl být opravdový problém, pokud se uživatel rozhodne skutečně využívat aplikaci naplno.

logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here