Picture Password – odemykejte androidí zařízení pomocí obrázkového hesla

0

Co do počtu různých možností odemykání obrazovky je Android zřejmě nejpokročilejší mobilní operační systém. Kromě klasického čtyřčísleného pinu totiž nabízí také tečkové gesto a od verze 4.0 dokonce i rozpoznávání obličeje.

I tak je tu ale jedna možnost, kterou standardně nenabízí, a sice obrázkové heslo, se kterým tento rok přišel ve Windows 8 Microsoft. Jeho idea je jednoduchá, na podkladovém obrázku je třeba nakreslit některé z trojice gest – bod, čáru a kruh.

Vzhledem k tomu, že nejsou gesta kreslená jen tak do prostoru, ale na podkladový obrázek, tak se dají lépe zapamatovat. Pro útočníka, který obět nezná, je nicméně šance na uhodnutí minimální, počet potencionálních možností je totiž na rozdíl od tečkového gesta takřka nekonečný.

A právě obrázkové gesto přináší aplikace Picture Password. Nenabízí sice stejnou funkcionalitu jako jeho duchovní předloha z Windows 8, ale jako softwarový zámek obrazovky poslouží více než dostatečně.

V základní, tedy zdarma dostupné verzi, umožní výběr libovolného obrázku a následné nastavení až trojice gest – bodu, čáry a kruhu. Zde je bohužel patrné jedno omezení, ačkoliv můžete libovolná gesta vyhodit a použít tak třeba jen bod a kruh, tak bohužel nemůžete použít dvě od jednoho typu anebo změnit jejich pořadí.

Kromě toho lze nastavit bezpečnostní PIN, který se zobrazí v případě, že gesto x (taktéž nastavitelné) krát zkazíte, upravit citlivost rozpoznávání jednotlivých gest (u každého zvlášť) a zakázat, aby se dal telefon probouzet jinými tlačítky než power tlačítkem (u Galaxy modelů třeba tlačítkem domů).

Jedna z nejdůležitějších funkcí, automatické zapínání po restartu telefonu, je bohužel dostupná pouze v placené verzi, která stojí 66 korun českých. Nicméně na otestování bohatě stačí i ta zdarma dostupná a v případě, že se vám tento způsob odemykání zalíbí, tak těch 66 korun zas není zas až tak moc.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

 

 

 

 

 

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here