Photoshop začal koketovat s Chrome OS

0

Jednou z hlavních nevýhod cloudového operačního systému Chrome OS byla a stále je absence náročnějších aplikací. Mezi ty nejskloňovanější patřil software od společnosti Adobe, jež stojí za Photoshopem nebo Premierou. Zatím byly tyto pokročilé grafické programy dostupné jen pro Windows a Mac, to se ovšem snad již brzy změní.

Acer-Chromebook-13-CB5-311

Google včera večer oznámil, že začal spolupracovat s Adobe na webové verzi Photoshopu. Ta je momentálně v beta verzi a dostupná jen úzkému okruhu uživatelů. V současnosti je určena jen severoamerickým uživatelům s předplacenou službou Creative Cloud pro vzdělávání. Stále se však počítá s nutností být připojen k internetu.

photoshop chrome os

Každopádně je více než zřejmé, že budoucnost, kterou avizoval Google už před několika lety, je tady. Většina aplikací bude běžet v cloudu na vzdálených serverech bez nutnosti instalace a s jednoduchou zálohou všech důležitých dat. Pro tvůrce je však velkou motivací i efektivní ochrana proti pirátství, která je při používání online prakticky neoblomná.

Zdroj: gooogleblog

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here