Oscar Senior – tabletová aplikace pro seniory

0

 Oscar Senior Oscar Senior2 Oscar Senior1

Český startup představil velmi povedenou aplikaci. Oč se konkrétně jedná? Jestliže máte v okolí někoho, kdo neholduje moderním technologiím a jednoduše neví, jak přesně funguje moderní zařízení, slouží aplikace přímo pro vás. Jednoduchá myšlenka je rozdělena do dvou na sobě závislých aplikací.

První z nich se jmenuje Oscar Junior a je určena zručnějším členům rodiny, například vnukům/vnučkám nebo dcerám/synům. Ti si ji jednoduše stáhnou do svého chytrého zařízení, ze kterého budou moci ovládat a komunikovat s druhou stranou, respektive aplikací. Zásadní funkce je však vzdálená správa a pomoc (pra)rodičům s nastavením tabletu ze svého chytrého telefonu či dokonce počítače.

Právě náhled úprav a nastavení v reálném čase ze smartphonu nebo webu nepodporuje žádná dosavadní aplikace. Vývojáři šli však ještě dál a umožňují bezplatně komunikovat s druhou stranou. K dispozici jsou hlasové hovory, video hovory, ale také textové a obrázkové zprávy. Druhé straně můžete také nastavit důležité upomínky, pokud jde o babičku, tak například návštěvu lékaře nebo užití léků.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

Druhá, Oscar Senior, je určena lidem, kteří chtějí jednodušší uživatelské prostředí s většími ikonami/textem a neumějí si jej nastavit sami. Tablet, kde je aplikace Oscar Senior nainstalovaná se dá pohodlně nastavit z telefonu a aplikace Junior. Jak už jsme uvedli výše, je možné bezplatně komunikovat s druhou stranou (tedy podobně jako například Skype). Uživatel tabletu může číst elektronické knihy, Wikipedii, zprávy, hrát hry, sledovat počasí nebo využívat překladač. A to vše pohodlně a funkčně zabaleno s většími texty a tlačítky.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

Aplikace je velmi kvalitně zpracovaná, díky čemuž si získala značná ocenění: nejlepší podnikatelský projekt roku 2013 a nejúspěšnější firma projektu CzechAcceleratoru 2011-2014. Oscar také získal první místo v TechCrunch Radio Pitch-Off v San Franciscu a byl dokonce zmíněn v časopisu TIME, jako jeden ze start-upů usnadňující seniorům život.

Postup instalace aplikací Oscar (za předpokladu, že obě aplikace bude instalovat junior):

1. Registrujte se přes http://client.oscarsenior.com/ nebo si stáhněte aplikaci Oscar Junior do chytrého telefonu a poté se zaregistrujte
2. Až bude registrace hotová, můžete si v klidu prohlédnout možnosti webového rozhraní či aplikace
3. Po prohlídce se přesuneme k tabletu, kde je nutné stáhnout aplikaci Oscar Senior
4. Před prvním spuštěním aplikace v tabletu se ubezpečte, že máte zapnutou Wi-Fi
5. Pak už jen odsouhlasíte smluvní podmínky a zadáte jméno a příjmení seniora
6. V dalším kroku zadáte stejný e-mail jako při registraci do aplikace Oscar Junior
7. Následně zadáte bezpečností kód pro ukončení aplikace
8. Ihned přijde e-mail, s žádostí o potvrzení přidání uživatele Oscar Senior
9. Junior potvrdí přidání uživatele Oscar Senior buď přes odkaz v emailu nebo po přihlášení na http://client.oscarsenior.com/ anebo v aplikaci Oscar Junior.
10. Hotovo

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here