Nový benchmark, u kterého nelze podvádět

4

Jistě jste v poslední době zaznamenali velký šum kolem benchmarků a Samsungu. Všechny tyto testovací přístroje utrpěly velkou ránu co se důvěry v nich týče, protože jak bylo později prokázáno, některé společnosti v čele se Samsungem dokázaly přimět svůj telefon, aby vykázal v benchmarcích lepší skóre, než tomu opravdu bylo.

game-bench-3

Na tento problém se snaží reagovat nový benchmark, který již podle výrobců nepůjde nijak oklamat a bude tak podávat 100% pravdivé výsledky. Nový Benchmark s názvem GameBench bude využívat k vyhodnocování výkonů telefonů hlavně hry. Kámen úrazu pro Smasung spočívá v tom, že tyto výsledky díky využívání známých herních titulů nepůjde nijak oklamat. Klíčový je prý nový algoritmus, který zaznamenává nejen využití kapacity procesoru, ale také spotřebu baterie nebo FPS.

GameBench je zatím stále pouze v beta testování, a na hotovou verzi si budeme muset počkat až na příští rok, konkrétně první čtvrtletí 2014. Pro ukázku vývojáři alespoň porovnaly telefony Samsung Galaxy S4 a HTC One.

game-bench-2

game-bench-1

Zdroj:pa

4 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here