Nová služba Google Keep je tady

12

Google dnes spustil novou službu Google Keep, nová služba Vám nabízí neomezený přístup ke svým poznámkám odkudkoliv z webového prohlížeče, tabletu či smartphonu. Google Keep Vám umožní rychle zachytit jakoukoliv myšlenku přímo do Vašeho Adroidu, můžete si ji kdykoliv připomenout. Takže Vám již neuteče žádný zajímavý nápad ať jste kdekoliv.

Google keep Google keep Google keep

Androidí aplikace Vám umožní vytvořit vlastní seznam poznámek (úkolů), nemáte-li čas vkládat informace do telefonu přes klávesnici můžete využívat hlasového zadávání, které vaší poznámku automaticky přepíše. Dále můžete přidávat fotografie s popisky. Vše co do aplikace vložíte máte ihned k dispozici jak na tabletu tak i na stolním počítači díky propojení aplikace s  Google drive. http://drive.google.com/keep.

Google Keep

Googlu se tak podařilo vytvořit poznámkový systém založeny na principech GTD, ve kterých je velmi důležité mít možnost myšlenku okamžitě zachytit a následně k ní mít neomezený přístup. Pro co nejrychlejší sběr myšlenek a nápadů či úkolů si můžete na plochu svého Androidu umístit widget. Dále poznámkám můžete navolit různé barevné pozadí což Vám usnadní orientaci při pozdějším prohlížení. Splněné úkoly či již nepodstatné poznámky, které již nepotřebujete můžete přetáhnutím odeslat do archívu.

Google Keep jsou nejlepší poznámky co jsem osobně pro Android viděl. Věřím, že tato nová služba si najde nejednoho fanouška. Jediným problémem je požadavek na Android verze 4.0 a vyšší.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

12 KOMENTÁŘE

   • Bohužel, IMHO se to ale do zítřka změní.
    Celkově bych počítal s tím, že to Google postupně integruje trochu více (sdílení na Google Plus, integrace Google Tasks, etc.)

  • Jakožto uživatel OneNote bych si dovolil prudce nesouhlasit, že jde o alternativu. Pokud Keep něco nahrazuje, tak jednoduché poznámky stylu Google Tasks, rozhodně ale ne něco jako OneNote / Evernote.

   Důvody:
   -Nemožnost jakéhokoliv, byť jen základního, třízení do složek, kategorií etc.
   -Neexistence tagů
   -Nemožnost exportu do nějakého rozumného formátu (co až to Google zařízne, budeme kopírovat poznámku po poznámce do notepadu?)

 1. Kdyby to aspoň udělali i pro starší Android než 4+ Evernote se mi nelíbí a toto vypadá dobře, ale nejde nainstalovat.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here