NoLED – aplikace, která nahradí LED diodu

4

Pokud patříte mezi uživatele, kteří vlastní telefon bez notifikační led diody, máme pro vás tip jak se tohohle problému zbavit. Jedná se o aplikaci, která zobrazuje upozornění na displeji. Nechceme aby nám obrazovka neustále svítila kvůli každému upozornění. Vývojáři na tohle mysleli a proto se na displeji rozsvítí určitý počet pixelů, který zobrazí jednoduchý obrázek, podle kterého poznáme jakou událost jsme právě zmeškali.

noled-android

Máme na výběr několik možností nastavení obsažené přímo v aplikaci, které vám pomohou přizpůsobit vaše upozornění podle vašich potřeb. Od zvuku nebo vibrací až po vlastní barvy ikon určené pro každou notifikaci zvlášť. Nesmíme zapomenout povolit aplikaci v nastavení usnadnění. Nyní stačí aplikaci stáhnout v obchodě play.

httpv://www.youtube.com/watch?v=xCfdniDtUYQ


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

4 KOMENTÁŘE

 1. Vtipně napsaný článek o něčem, co je nejspíše jen fejk. Ale kdyby to fungovalo, bylo by to celkem geniální.

  Apropos rozsvítit určitý počet pixelů, co to má znamenat? Pochybuju, že aplikace umí aktivovat jen některé diody resp. segmenty v panelu podsvícení (to co umí některé LED monitory a kde se to nazývá to tuším smart-contrast (ne dynamický kontrast) – tj. umět rozsvítit podsvícení podle toho, co je na obrázku nad ním – a kde je tma, tam podsvícení úplně vypnout).

  Pokud toto daná aplikace neumí a to nejspíše neumí, nejedná se o nic víc než hloupý screensaver – to, co je u smartphonů zásadní (vyčerpání baterie podsvícením displeje) to vůbec neřeší 🙁 Notifikační LED tímpadem zůstává stále nenahraditelná.

  • Je možné, že tato technologie se vyplatí pouze u Amoled displejů. Bohužel jsem neměl možnost vyzkoušení na TFT displeji. Amoled má podání řerné aniž by byl zapnutý displej a to je možná kámen úrazu například u TFT LCD technologie. Dneska to zkusím a dám vědět 🙂

  • Když tak přemýšlím, možná to funguje pouze u Amoled displejů. Pokusím se to vyzkoušet na mé bývalé xperii s TFT displejem. Pokud to je jak říkáte, tak je to škoda. Dneska to zkusím a dám vědět, jestli se opravdu jedná o zbytečnou aplikaci.

   • Napsal jste to správně. Autor jaksi zapomněl zmínit, že se toto hodí pouze pro Amoled displeje, kde každý bod představuje zdroj světla (stejně tak i plasma). U TFT displeje je pouze jeden zdroj světla pod displejem, takže v tomto případě je to nesmysl. Samozřejmě by Vám to taky fungovalo, ale baterku by to vycuclo hodně rychle.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here