Swype další generace

1

Swype Beta

Během posledních několika měsíců vydalo Nuance několik aktualizací pro svou aplikaci Swype Beta. Dnes společnost tuto aplikaci oficiálně postupuje výrobcům mobilních telefonů. Už dva miliony registrovaných uživatelů mohly využívat služby jako Dragon voice recognition (rozpoznání hlasu podobné vlastní funkci Googlu), OTA aktualizace či nový jazykový engine.

Základní Swype mód funguje tak jako na předešlých verzích bezproblémově, zato tzv. Touch&Type mód se podle redaktorů The Verge dočkal značného vylepšení. Dle Nuance je klávesnice čtyři v  jednom, to hlavně kvůli dvěma dalším možnostem zadávání textu: rozpoznání hlasu a pak také rozpoznání psaného textu, ačkoliv tato funce je určena spíše pro čínská trh a ve výchozím stavu není povolena.

 

Rozpoznání hlasu samozřejmě funguje jen při internetovém připojení a zdá se, že v rušném prostředí mohou nastat větší, či menší problémy. Zajímavostí je ale i to, že rozpoznávání hlasu pracuje se stejným uživatelským slovníkem jako samotná funkce swype. Naučíte-li klávesnici nové slovo, nemusíte se při hlasovém vstupu bát jeho nerozpoznání. Po vzoru klávesnice Swiftkey se  Swype učí nová slova za pochodu a stejně tak nabízí i možnost učení se ze sociálních sítí a příchozích mailů.

A tak jedinou nevýhodou zůstává právě distribuční model této aplikace. Nenajdete ji v Google Play Store, ale jen po registraci na stránkách výrobce, tato verze ale každých šest měsíců vyprší a jste nuceni stáhnou její novější verzi. Stránky výrobce jsou však momentálně z důvodu údržby nedostupné. Další možností může být to, že ji máte již od výrobce předinstalovanou ve vašem telefonu.

Alternativou i nadále zůstává skvělá, avšak placená Swiftkey.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

via The Verge via Nuance

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here