StudioKUMA .nomedia Manager – dejte nechtěným obrázkům v galerii sbohem

3

Štvou Vás náhledy hudebních alb v galerii nebo nechtěné zvuky z her v hudebním přehrávači? Nebo jen chcete některé fotky jednoduše dostat z galerie? Není jednodušíí řešení než použít aplikaci StudioKUMA .nomedia Manager.

Jako první si řekneme, jak vlastně tato aplikace funguje. Android v sobě má zabudovaný tak zvaný media scaner, který se stará o nalezení všech multimediálních souborů, jejichž seznam poté předává jednotlivým aplikacím. Právě díky tomu vidí vaše galerie všechny fotky v telefonu, u hudebních souborů je pak situace stejná. Některé soubory, jako například notifikační zvuky nebo grafické soubory využívané systémem, však nemají v hudebním přehrávači/galerii co dělat, a právě proto existuje způsob jak říci media scaneru aby určitou složku ze svého pátrání vynechat. Stačí do ní umístit soubor/složku pojmenovanou .nomedia, scaner ji poté celou včetně podsložek ze svého pátrání vynechá, a právě to StudioKUMA .nomedia Manager dělá.

Samotná aplikace je poté velmi jednoduchá. V podstatě se jedná jen o seznam složek uložených na SD kartě, přičemž u každé je pomocí přeškrtnuté noty zobrazeno, jestli je vyřazena z media scanu. Krátkým klikem na složku se do ní dostanete, dlouhým ji vyřadíte z media scanu. V nabídce máte dále možnost vícenásobného výběru a nalezení všech vyřazených složek.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

Podporované verze Androida: 1,5+
Velikost: 31kB
App2SD: Ne

3 KOMENTÁŘE

  1. Tak pokud tento program dělá jen to, že umístí do složky soubor s názvem .nomedia, pak se samozřejmě náhledů (přebalů) hudebních alb v galerii obrázků nezbavíme, protože soubory AlbumArt.jpg, ve kterých se náhledy nacházejí, musí být ve stejné složce, jako soubory MP3, ke kterým patří. A když tedy do složky se soubory MP3 a souborem AlbumArt.jpg přidáme soubor .nomedia, pak tato složka zmizí nejen z „dohledu“ systémového prohlížeče obrázků, ale i z „dohledu“ systémového přehrávače zvuků, čili sice neuvidíme přebal alba, ale ani hudbu z hoho alba.

    Takže já osobně spíš doporučuji používat prohlížeč obrázků QuickPic – umožňuje také označit složky, jejichž obsah nemá zobrazovat, a pro přehrávání hudby Meridian Player, který taktéž umožní uživateli nastavit si, ze kterých složek se mají soubory s hudebním či videoobsahem ukazovat v přehrávači.

  2. Upřímně jsem to nikdy hluboce nezkoumal, ale dost často se mi náhledy alb zobrazovali i mimo, např ve složce albumthumbs

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here