Sound Meter – jak hlučné je Vaše okolí?

4

Aplikace Sound Meter dokáže změřit hladinu hluku kolem Vás a spolu s přehledem co jaká hodnota znamená ji zobrazit.

Jak jsem již řekl v úvodu, aplikace pomocí mikrofonu měří úroveň hluku ve Vašem okolí a poté jí v decibelech zobrazuje na přehledném budíku. Zde nezobrazuje pouze momentální hluk, ale také výseč, ve kterém se hodnoty průměrně pohybují a také nejvyšší naměřenou hodnotu. Pod budíkem je přehledná tabulka ukazující co přibližně jaká hodnota znamená, například se zde dozvíme, že 60-70 decibelů odpovídá běžné konverzaci a podobně.

Sound Meter SoundMeter

Přesnost měření poté závisí jen a pouze na používaném zařízení a například na mém Galaxy S se mi zdálo, že aplikace takových 5 decibelů přidává. Právě pro tyto případy je zde možnost korekce, kterou si aplikace zapamatuje i pro příští spuštění.

Sound Meter QR kód
Zdarma

App2SD: Ano
Velikost: 465kB
Podporované verze Androida: 1,5+
Nepodporované telefony: LG Optimus One
Známe chyby na: HTC Desire HD & Desire Z

4 KOMENTÁŘE

  1. Jak zdálo se mi,že aplikace takových 5 decibelů přidává,co to je za kalibrace ,,zdálo se mi,, ??? Já vyzkoušel tři aplikačni na měření hluku a každá ukazuje něco jiného,tudíž bez pořádné kalibrace jsou všechny k ničemu.
    Nevíte někdo jak skalibrovat???

  2. Pochopte, že žádný telefon vám nezměří hluk přesně, v podstatě jde jen o takové pouťáky, které něco ukážou a pár lidí na světě má radost. Jestli jste někdy viděli profesionální přístroj na měření hluku, tak víte, že nejde o levnou záležitost a že i tam nejsou naměřené hodnoty přesné a musí se dělat různé analýzy.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here