SMS Backup+ – zazálohujte si své SMS na Gmail

14

Bojíte se, že při ztrátě svého zařízení přijdete o všechny cenné SMSky? Nechcete mít zálohu v souboru na kartě či v PC, jelikož je to nepohodlné? Od toho je zde aplikace SMS Backup+, která veškeré SMS zazálohuje na GMAIL.

Jde o velmi užitečnou aplikaci schopnou zazálohovat Vaše SMS, MMS a dokonce i výpis volání na Váš Gmail účet. V aplikaci lze nastavit automatická záloha, je zde možnost pevné periody nebo automatické zálohy po přijetí nové zprávy. Z dalších možností zde najdeme zálohu jen pro vybrané skupiny kontaktů, název SMS štítku, či zálohu jen při připojení přes WiFi. V aplikaci nemusíte zadávat google acc heslo, ale musíte ji ručně povolit přístup ke kontaktům a e-mailové schránce, na povolovací schránku Vás sama navede. Další výhodu je plná česká lokalizace, zapříčiněná českou národností autora, tedy alespoň to odhaduji z česky znějícího jména.

Výřez z nastavení SMS Backup+ Jednoduché a rychlé zálohování v podání SMS Backup+

Aplikace přímo vychází ze známějšího open source řešení SMS Backup, díky čemuž je zde kompatibilita se zálohou. Pokud jste tedy používaly k záloze SMS Backup, není zde problém ji do telefonu dostat pomocí ‚+‘ verze (odzkoušeno).

Podporované verze Androida 1.5+
Podporované App2SD


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

14 KOMENTÁŘE

 1. Nevím proč, ale píše mi to neustále že nejsou žádné položky k zálohování. Normálně využívám aplikaci ze které tahle vychází (SMS Backup) a jsem s ní s pokojen, záloha na Gmail by byla takový bonus.

 2. SMS Backup s touto aplikací zdílí místo na Gmailu. Pokud jsou tedy SMS jednou uložené pomocí SMS Backup, nebude Vám Backup+ nabízet možnost jejich znovuzazálohování.
  Pokud Vám aplikace nedovoluje ani zálohu nových SMS, je to divné. Možná bych pak zkusil SMS na Gmailu ručně smazat a vše znovuzálohovat.

 3. Nějak jsem z článku nevyrozuměl, jaké funkce aplikace přináší navíc oproti původní SMS Backup (kromě české lokalizace). Jinými slovy – pokud dosud používám Backup, má smysl přejít na Backup+ ?

 4. Narozdíl od SMS Backup umí SMSky i obnovit ze zálohy na Gmailu. Je možné že nyní je taková možnost i u základní SMS Backup, v době psaní článku však nebyla.

 5. Můžete mi prosím někdo poradit? Neustále mi to při pokusu o připojení píše, že není možné získat přístupový token od Googlu. Mám se ujistit, zda jsem připojena (což jsem) a zda je můj čas nebo moje časová zóna správně nastavena – co to znamená? Mnohokrát děkuji 🙂

  • z webu… „Pokud se vám toto chybové hlášení zobrazí a připojení k síti je aktivní zkontrolujte, že vaše nastavení časové zóny jsou správné, a že místní čas se zobrazí správně“

 6. Dobrý den, chci se pouze informovat, zda do budoucna plánujete zálohu v real time, tedy okamžitě po přijetí, odeslání, volání, atd, vlastně bez použití plánovače, děkuji

 7. Mám stejný dotaz, který už tady byl. Nainstalovala jsem Backup a zálohovala asi 4000 zpráv… jen je na gmailu nemůžu najít. V záložkách mám jen gmail, kontakty nebo úkoly. Je to někde až pod záložkou kontakty nebo se tam dostanu přímo z mailu?
  Prosím o podrobnější instrukce, děkuju!!!

 8. V Gmailu u štítku SMS jsou jednotlivé konverzace rozhozené do více konverzací. Budou při případné obnově tyto dílčí konverzace sloučeny do jedné, tak jak to bylo v telefonu?

 9. Proč backup nefunguje jako synchronizace? když zazálohuju sms, pak v telefonu některé konverzace smažu, tak na googlu zůstanou dál, což mi připadá značně nepraktické. Za chvíli budu mít na googlu milion zpráv…. Dále by mě zajímalo – viz dotaz od Ondry – proč jsou jednotlivé konverzace rozhozené do více konverzací. Budou při
  případné obnově tyto dílčí konverzace sloučeny do jedné, tak jak to bylo
  v telefonu?

 10. Prosím o radu. Na Samsung S III mini jsem si nahrál SMS Backup+ a funguje jak má… Omylem jsem kliknul na Obnovit… než jsem to zastavil, obnovilo se mi z několika tisíc SMS 130 zřejmě znovu do tefonu (ani nevím podle jakého klíče, a které to přesně jsou) a v Backupu zmizeli. Nevím, jak je tam vrátit, abych je mohl z telefonu vymazat. Díky za pomoc.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here