Poznejte krásu Windows Phone 7 na Androidu

3

Líbí se Vám uživatelské rozhraní Metru UI nového operačního systému Windows Phone 7, ale zároveň chcete všechny vymoženosti, které poskytuje Android? Díky otevřenosti zeleného robota můžete mít naštěstí obojí.

Dnes se totiž podíváme na 2 launchery, nebo chcete-li aplikace nahrazující výchozí obrazovku, inspirované, dle mého názoru naprosto geniálním vzhledem Windows Phone 7 taktéž známým jako Metro UI.

Metro UI

Jako první si vezmeme launcher s příznačným názvem Metro UI. Ihned při prvním startu je na hlavní ploše rozprostřena základní matice ikon, jako je  fotoaparát, zprávy, telefonní aplikace a další. Ikony nejsou pouze pasivní obrázky, ale dokáží zobrazit například počet přijatých textových zpráv, e-mailů, zmeškaných hovorů, nebo nových zpráv na G-Talku. Nic složitějšího však nečekejte, takže hub s náhodnými portréty vašich kontaktů nebo galerie s prezentací vašich úžasných fotek se naneštěstí nekoná.  Chybí zde také snadné přesouvání samotných hubů, musíte se tedy smířit se základním rozestavěním. Jedinou možností je jejich smazání a postupné přidávání v pořadí, ve kterém je chcete mít, ale to je opravdu trochu moc pracné.

Metru UI - matice hubů Metro UI - seznam aplikací

Možnost přidání dalších aplikací však samozřejmě nechybí, u těch buďto využijete původní ikonu, která se zasadí do barevného čtverce, nebo použijete jednu z jedenácti přednastavených. Nakonec nechybí  ani možnost vlastní ikony umístěné kdekoliv ve vnitřní paměti telefonu.

V nastavení máte poté možnost volby světlého/tmavého tématu a samozřejmě také barvy dlaždic. Tu si naneštěstí nemůžete namixovat úplně sami, ale musíte si vybrat z přednastaveného seznamu, ten je naštěstí poměrně pestrý, takže nehrozí, že byste si nevybrali. Další volbou je skrytí standartní androidí horní lišty a její nahrazení jinou, která více sedí do Windows Phone stylu. Ta naneštěstí postrádá všechny výhody původní lišty a ani není tak dobře zpracovaná jako ta ve WP7, takže jsem ji osobně moc nepoužíval.

Metro UI - přidání hubu Metro UI - nastavení

Asi největší výhodou tohoto launcheru jsou naprosto úžasně zpracované animace, které jsou zaprvé naprosto plynulé a zadruhé tak akorát rychlé. Nejsou tedy ani pomalé, že by Vás zdržovali, ale ani moc rychlé, aby to vypadalo, že je telefon na speedu.

Jedinou drobnou nevýhodou poté je, dle mého názoru, trochu nevkusně zpracovaný seznam aplikací. Ten by dle mého názoru mohl být zpracován trochu lépe, aby do celého prostředí lépe zapadl, rozhodně se však nejedná o žádnou katastrofu, spíše je to taková drobná skvrnka na jinak naprosto dokonale vizuálně zpracované aplikaci.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

Velikost: 80,5 kB
App2SD: Ne
Podporované verze androida: 2.1+

Launcher 7

Druhý launcher je relativně nový a nové funkce jsou přidávány snad s každým updatem, už v nynější verzi je však velmi dobře použitelný a obsahuje vše důležité.

Již zpočátku také obsahuje standardní matici hubů, které můžete na rozdíl od výše zmíněného jednoduše přesouvat stejně jako na WP7 telefonu. Stačí daný hub stisknout a podržet, poté jen přesunout na místo kde jej chcete mít.

Launcher7 - základní matice ikon s kalendářem

Přidávání nových je také trochu jiné, nemáte zde žádné přednastavené ikony, a musíte si tak vystačit s původní ikonou aplikace nebo použít nějakou vlastní. Navíc zde však máte možnost volby velikosti hubu a jeho titulku. Krom počtu zmeškaných telefonátů, zpráv a podobných věcí zde navíc naleznete i možnost zobrazení nejbližšího záznamu z kalendáře, což považuji za relativně velikou výhodu.

Launcher 7 - nastavení Launcher 7 - přidání hubu

Další výhodou je pestřejší nastavení. Barvu hubů si zde můžete sami namixovat, tudíž nejste limitování pár barvami, které se zrovna líbili tvůrci aplikace. Taktéž si můžete zvolit libovolné pozadí, i když zde bych radil zůstat u černé, jinak podle mě zničíte celý vzhled. Dále můžete zapnout/vypnout animace a skrýt horní notifikační lištu, která na rozdíl od Metro UI nemá upraveného bratříčka, takže buďto si vyberete standartní androidí, nebo žádnou.

Vzhled seznamu programů se mi taktéž líbí o chlup lépe a tak jediný drobný problém mám s animacemi. Ty jsou sice plynulé, ale na můj vkus příliš rychlé a telefon pak vypadá, jako kdyby jel na speedu. Vím, že to zní divné a také to neberte jako objektivní chybu, ale mě osobně se to tak prostě zdá.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

Velikost: 751 Kb
App2SD: Ne
Podporované verze androida: 2.1+

 

3 KOMENTÁŘE

  1. Metro UI jsem měl nainstalovaný necelý týden. Propracování je pekně a i funkčnost je fajn, ale chyběli mi widgety a další plochy a taky nějaká ta grafika.

  2. Metro UI je jen „vykradené“ z Linuxu, tak jak spousta dalších věcí….
    Navíc, kdo si koupí Android, chce Android, ne Windowsy, to by si koupil nějaký WP. Mě osobně se metro nelíbí. WP bych si nikdy nekoupil, stačilo mi PDA s Win. a už nikdy více, dokonce ani s60, kterou sem používal nějaký ten rok, mi vedle Androida připadá jako nedo.mr.dlá atrapa „chytrého“ telefonu.
    Android si myslím nemá konkurenci, kromě iOS….
    Jen můj názor…., nenutím….

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here