MiHome Launcher – když chcete mít mobil tak trochu MIUI

6

Líbí se vám známá a oblíbená alternativní ROM MIUI, ale neodvažujete se provést odemknutí bootloaderu? Tak pro vás tu je způsob, jak se jejímu vzhledu alespoň trochu přiblížit. Tím způsobem je MiHome Launcher, tedy launcher z MIUI, který lze nainstalovat na libovolném telefonu. A není vůbec špatný.

miuji

Hlavní vlastností MiHome Launcheru je absence nabídky aplikací. Používá totiž styl ala iPhone, kde jsou všechny aplikace na několika plochách, které jsou jediným prostředím, které tento launcher nabízí. Žádné menu, podmenu, je to jednoduché a funkční. Bojíte se, že kvůli tomuto uspořádání přijdete o widgety, tak charakteristické pro systém Android? Vývojáři mysleli i na tohle a na nekonečně mnoha plochách jde libovolně kombinovat odkazy na aplikace, složky a právě widgety. Samozřejmostí jsou nastavitelné rozměry mřížky.

Kromě standardních widgetů obsažených v Androidu a těch vámi doinstalovaných najdete v MiHome Launcheru i několik bonusových. Jmenovitě to je povedený rozbalovací boxík s různými přepínači (chybí mi v něm jen vypnutí/zapnutí synchronizace), správce běžících aplikací, vlastní hodiny a fotorámečky různých velikostí.

Velkou výhodou je to, že MiHome Launcher z logiky věci sdílí s MIUI její obrovskou banku témat a ikon. Ve speciální aplikaci (která se nainstaluje společně s launcherem) je jich k dispozici obrovské množství, včetně těch opravdu povedených. Jednotlivé části témat lze libovolně kombinovat, není problém mít vzhled doku z jednoho, tapetu z jiného a ikony z úplně jiného.

Spolu s launcherem ale dostanete i odemykací obrazovku z MIUI (MiLocker), která je taktéž plně skinovatelná. S ní jsem ale na svém HTC Sensation měl problémy, tudíž ji nepoužívám. MiHome Launcher má jednoduché nastavení, pár voleb z nichž nejvyužívanější je nastavení způsobu animace přechodů mezi jednotlivými plochami – kostka, kaskáda, prolnutí a řada dalších, takže si určitě vyberete.

Shrnuto a podtrženo, MiHome Launcher je zajímavý, jednoduchý a nenáročný launcher, který dobře vypadá. Pokud vám styl práce po vzoru iPhonu nevadí a chcete zkusit na svém přístroji něco nového, dejte mu šanci. Já ho už spokojeně používám několik týdnů.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

6 KOMENTÁŘE

  1. Mám dotaz k Google kalendáři. Dá se u widgetu defaultního google kalendáře změnit velikost? U defaultního launcheru to šlo v pohodě a u MIUI na to zaboha nemůžu dojít.

    A netuší někdo jak vytáhnout defaultní tepetu z MIUI launcheru? Případně kde je ke stažení?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here