Locus – prohlížejte kešujte online mapy pro offline využití

9

Nemáte mobilní internet, a tudíž nemůžete využít google maps? Zároveň se Vám ale nechce kvůli občasné potřebně mapy platit drahé navigace? Řešením je Locus, aplikace schopná internetové mapy kešovat.

Locus dokáže prohlížet většinu dostupných online map, ať jde o google, yahoo, bing, Ovi, či například Shocart (velmi dobré cyklo-turistické mapy). U každého serveru, lze poté zvolit, jakou mapu chceme prohlížet (satelitní, klasickou, turistickou). Samotné prohlížení map je komfortní, aplikace podporuje pinch to zoom, multitouch otáčení, či otáčení za pomoci vestavěného kompasu. Jedinou malou překážkou by mohly být občasně se zobrazující reklamy, které ruší hlavně při zobrazení na šířku.

Výběr z online map v aplikaci Locus Výběr mapy k uložení stylem cesta

Výběr měřítka pro uložení

Funkce online prohlížení, je však ta méně zajímavá, podstatnou funkcí této aplikace je schopnost uložit online mapy pro offline využití. Výběr oblasti, která má být uložena je též velmi intuitivní. Lze uložit momentální zobrazená oblast, libovolně veliká obdélníková oblast, či určitá cesta. Je zde také možnost uložení map celého státu. Poté lze vybrat, v jakých měřítkách má být mapa uložena, tato volba má největší dopad na konečnou velikost uloženého souboru. Například celé České Budějovice mají při uložení všech dostupných měřítek standardní Google mapy kolem 40MB. Při vybrání všech, kromě nejpodrobnějšího měřítka mají pouhých 19MB.

Výběr měřítka pro uložení

Pár věcí bych aplikaci vytknul, existují obrazovky, ze kterých se nelze vrátit tlačítkem zpět a při výběru typu uložení mapy se někdy aplikace sekne (nic nelze vybrat, zpět také nelze jít).

Za zdůraznění též stojí plná česká lokalizace způsobená českou národností autora.

Pro všechny verze Androida, podporuje App2SD


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app


9 KOMENTÁŘE

  1. No nevím Gmaps od verze 5.0 si taky mapy ukládá na kartu. Takze kdo používá pouze Gmaps tak si doma na wifině načte mapu kudy pojede a má pohodu. Takze nvm no zbytečné pro uzivatele gmaps se mi zdá.

  2. taká aplikácia na symbian nie je? robila som chybu, ked som kúpila mobil, s takým operačným systémom, neľúbi sa mi, čakám kedy moja zmluva vyprší, a viem vybrať nový fónik. 🙂

  3. No selským rozumem, autorem této aplikace je spoluautor (snad i spolumajitel) přísně komerční aplikace Smart Maps. Takže je otázka co touto aplikací sleduje….

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here