LCDDensity for Root – více informací na displeji

5
Máte root a chtěli byste mít na displeji více informací za cenu jejich podstatného zmenšení? Dokážete překousnout občasné problémy s nekompatibilitou aplikací? Pokud ano, vyzkoušejte LCD Density.
Tato aplikace totiž nedělá nic jiného, než že mění systémové DPI obrazovky. Jednoduše řečeno, můžete systému vnutit informaci, že máte displej s větším/menším rozlišením než je ve skutečnosti pravda. Větší jemnosti tím samozřejmě nedocílíte, ale čáru, která by se vykreslila přes 2 pixely, nyní budete mít širokou jen třeba pixel jeden. Díky tomu tam takových čar dostanete dvakrát více.
To je na jednu sice hrozně super, ale jsou aplikace, které s tím mají problémy. Například klávesnice SwiftKey se odmítne roztáhnout a budete vám poměrně nehezky levitovat v dolní polovině displeje. Dále Vám pak nepůjde spustit většina her a i ostatní aplikace by mohli mít problémy.
Na druhou stranu změna DPI je, byť vyžaduje restart telefonu, poměrně snadná a tak se není problém zkoušením dostat hodnotu, při které většina aplikací jakž takž funguje a zároveň se Vám zobrazí alespoň trochu větší množství informací. Výhodou také je, že aplikace si pamatuje výchozí nastavení a tak se vždy můžete jednoduše vrátit na původní hodnotu. Jen silně nedoporučuji nastavovat krajní hodnoty, může to vést až k nutnosti vracet telefon do továrního nastavení.
DPI můžete nastavit v rozsahu od 100 do 300 (SGS má standardně 240) a to buďto pomocí krokových tlačítek (po 20) anebo pomocí přesného posuvníku. Žádné jiné možnosti nebo nastavení aplikace neposkytuje, ale myslím, že to ani nijak nevadí. Vše co je potřeba je tak krásně po ruce a ani nic důležitého nechybí.
LCDDensity LCDDensity_2 LCDDensity_2

logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

Podporované verze Androida: 1,6+
App2SD: Ne
Velikost: 85kB

5 KOMENTÁŘE

  1. zeby „sou aplikace, které s tím mají problémy. Například klávesnice SwiftKey se odmítne roztáhnout a budete vám poměrně nehezky levitovat v dolní polovině displeje“

  2. Ano jedná se o betu SwiftKey. Naneštěstí ji nemohu doporučit, ačkoliv má příjemné rozložení, tak se nepříjemně zasekává, což znemožnuje plynulé psaní.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here