GDM Smart Rotate- Nová metoda otáčení displeje

2

Otáčení obrazovky je základním prvkem smartphonů a tabletů. Určitě to každý z Vás aspoň jednou viděl, nebo se s tím setkal. Pokud máte zapnuté ve Vašem zařízení automatické otáčení, tak se obrazovka vždy obrátí na tu stranu, na kterou potřebujete. Zkrátka skoro každý chytrý telefon, nebo tablet touto funkcí disponuje.

Lidé z XDA fóra, StupidIdea a Vitalij se rozhodli přinést do světa technologií novou metodu, jak otáčet s obrazem na Vašem displeji. Rozhodli se pro své otáčení využít přední VGA kamery.

Jak to vlastně funguje? VGA kamerka snímá Váš obličej a podle toho vyhodnotí, jak se má obraz displeje otočit. Otáčení displeje by mělo probíhat proti směru hodinových ručiček, ovšem v nastavení se dá nastavit, jak se bude obraz displeje otáčet, jestli po směru, nebo v protisměru hodinových ručiček. Také nechybí funkce úplného vypnutí otáčení a funkce nucené otáčení. Tyto funkce můžete najít například v novém telefonu Samsung Galaxy SIII.

Je tato metoda dobrou cestou?

Metoda, která využívá VGA kameru nebude mít asi lehké začátky. Má to hned několik nevýhod na kterých, ale vývojáři neustavičně pracují. Například ne každý smartphone a tablet disponuje přední kamerou. Ty co ho mají, tak pořád vyhráno nemají. Nikdo nemůže zaručit, že kamerka pozná dokonale Váš obličej v tmavějším prostředí, nebo na slunci.

Na těchto modelech se novinka testuje:

– Samsung Galaxy S
– Samsung Galaxy S2
– Samsung Galaxy S3
– Samsung Galaxy Tab 10.1
– Samsung Tab 7.7
– Samsung Note1
– Samsung Note2
– Nexus 7
– Xoom
– HTC One X
– Motorola Atrix
– Nexus S
– Galaxy Nexus, Verizon Galaxy Nexus
– Droid Incredible 2
– Sony Xperia
– Sony Xperia Mini Pro

Aplikaci si můžete stáhnou z tohoto odkazu.

Zdroj: xda develeopers

2 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here