Naked Browser – extrémně jednoduchý internetový prohlížeč

1

Pro Android existuje velké množství internetových prohlížečů, které se předhánějí v počtu funkcí i vzhledu uživatelského rozhraní. Zcela opačně na to však šel tvůrce aplikace Naked Browser, který vytvořil velmi jednoduchý prohlížeč. Ten sice využívá stejné renderovací jádro WebKit jako nativní prohlížeč předinstalovaný v telefonu, jinak jde však o zcela rozdílný prohlížeč.

Naked Browser je prohlížeč velmi rychlý, a to jak při samotném spouštění, tak při načítání webových stránek. Funkcí, které nabízí, sice není mnoho, pro běžného uživatele jsou však zcela dostačující: obnovení otevřených stránek po pádu, otevření zavřené karty, neomezený počet otevřených karet, zoomování jedním prstem, záložky, nejčastěji navštěvované stránky, seznam stahování a další. Vývojář dbal také na bezpečnost, proto aplikace požaduje jen nejnutnější oprávnění, jejich význam je navíc podrobně vysvětlen. Naked Browser nikam neodesílá informace o používání, jako to dělají jiné prohlížeče.

Uživatelské rozhraní je extrémně strohé a někomu bude možná připadat až ošklivé. K záložkám, historii a nejčastěji navštěvovaným stránkám se dostanete přejetím prstu směrem doprava po obrazovce. Pokud chcete zavřít některou z otevřených karet, stačí na ni krátce kliknout. Pokud se náhodou omylem zavřete jinou kartu, stačí dlouze kliknout na „zelené plus“ v horní části obrazovky a dojde k otevření naposledy zavřené karty.

Naked Browser je zcela zdarma a neobsahuje žádné reklamy. Pokud vás aplikace zaujala, můžete si ji stáhnout z Google Play Store (viz odkaz níže). Velikost APK souboru je pouhých 106 KB, prohlížeč vám tak nebude zabírat zbytečné místo v paměti telefonu.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

1 komentář

  1. Vzhledem k tomu, že (nebo se mi to minimálně nepodařilo rozchodit) prohlížeč neumí zmenšovat do záporu, je použitelný poněkud obtížně.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here