Zkušenost: Moves – inteligentní krokoměr pro Android

2

moves-on-phones

Na Google Play se dnes dostala velice zajímavá aplikace, která vám pomůže spočítat veškerý váš pohyb se vaším zařízením. Mluvíme tady o aplikaci Moves, která funguje jako něco na způsob inteligentního krokoměru. Moves se velice špatně popisuje, a tak se vám ji pokusím přiblížit popsáním mých zkušeností.

Přibližně před týdnem jsem měl tu čest, a byl jsem pozván k testování finální verze této aplikace. Než jsem se ovšem pořádně rozkoukal, aplikaci vývojáři již vydali na Google Play.

S aplikací jsem si hraji na tabletu Nexus 7 (2013), který momentálně testuji a cestuje všude se mnou. Měření probíhá pomocí kombinace GPS a možnosti upřesnění polohy pomocí mobilních dat, ovšem data při měření vůbec nepotřebujete. GPS se aktivuje zhruba jednou za minutu, což zajišťuje minimální spotřebu baterie a zařízení vám tedy neumře po pár hodinách.

Celá aplikace je velmi pěkně graficky zpracována, hlavní roli v této aplikaci hrají kruhy. Právě v nich nalezneme všechny potřebné informace a pod nimi se nachází textově vypsaná trasa, kterou jsme absolvovali.

Měření je vcelku přesné, neustále se přepočítává a při připojení na síť také aplikace disponuje zajímavými daty (momentální lokace, typ vaší aktivity). O tato data ovšem nepřijdete ani v offline módu, neboť vše se dopočítá po následném připojení zařízení k internetu.

Metodika měření mě velmi zaujala a dodnes netuším, jak celé měření funguje. Musím uznat, že počet kroků, který aplikace napočítala souhlasí s mými počty, podle čehož můžeme usuzovat, že byly využity akceleromentry v  kombinaci s GPS a internetovými daty.

Aplikace dokáže sama rozeznat, jakou aktivitu momentálně vykonáváte – údajně umí rozeznat cyklistiku, MHD, běh a normální chůzi. Za dobu mého testování se mi povedlo identifikovat pouze MHD a chůzi, přičemž o běh jsem se pokoušel, ale s tabletem se bohužel špaatně běhá. Co se týče cyklistiky, tu jsem pomocí mého btabletu nezkoušel.

Screenshot_2013-09-19-20-25-21 Screenshot_2013-09-19-20-25-28 Screenshot_2013-09-19-20-25-46

Pokud vás aplikace Moves zaujala, neváhejte si ji stáhnout z Google Play, na kterém je k dispozici zcela zdarma.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

 

Zdroj: Tisková zpráva + vlastní

2 KOMENTÁŘE

  1. V úterý můj Samsug S5 stáhl aktualizaci Androidu, ihned potom přestal být funkční Moves. Při pokusu o přeinstalaci hlásí že není kompatibilní s touto verzí Androidu. Ví někdo co s tím ?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here