Měnové kurzy – jednoduchý widget a převodník měn od českého vývojáře

0

Nový widget od českého vývojáře Filipa Rachůnka umožňuje zobrazit aktuální kurzy vybraných měn přímo na hlavní obrazovce vašeho telefonu či tabletu. Kromě toho aplikace obsahuje také jednoduchou měnovou kalkulačku. K dispozici je 33 světových měn a zdrojem dat je pro aplikaci Česká národní banka (ČNB).

Po instalaci Měnové kalkulačky nedojde k zobrazení ikony v menu, jako je tomu u jiných aplikací. Místo toho je nutné přidat widget na plochu, což u většiny launcherů provedete dlouhým kliknutím na hlavní obrazovku. K dispozici jsou dvě velikosti widgetu: 1×1 a 2×1. Oba widgety jsou opravdu velmi jednoduché a zobrazují aktuální kurzy tří světových měn vzhledem k české koruně. K aktualizaci dat by mělo docházet automaticky každou hodinu nebo je možné widget aktualizovat manuálně kliknutím na ikonu v pravém horním rohu.

Kliknutím na widget se dostanete do hlavnímu menu, odkud máte přístup k nastavení a dalším funkcím aplikace Měnové kurzy. Je zde možné nastavit tři měny, které bude widget zobrazovat nebo dokonce nastavit určité datum, ke kterému se budou kurzy zobrazovat. V menu nechybí ani tlačítko pro zobrazení kurzů všech dostupných měn vzhledem k české koruně. A dostáváme se k poslední funkci aplikace, kterou je praktická měnová kalkulačka. Převádět můžete libovolně mezi všemi 33 světovými měnami.

Měnové kurzy jsou velmi zajímavou aplikací. Přesněji, nejde o plnohodnotnou aplikaci, ale spíše o widget s rozšířenými funkcemi. To je možná trochu škoda, protože po nainstalování by se v menu mohla zobrazit klasická ikona aplikace, přes kterou by měl uživatel přístup ke všem aktuálním kurzům i měnové kalkulačce. Menší výhrady máme i k samotným widgetům, které by mohly být dostupné ve více velikostech a mít další možností přizpůsobení. Bohužel chybí také nastavení intervalu aktualizace dat widgetu. Na druhou stranu ale musíme ocenit velmi nízkou velikost aplikace 93 kB.

I přes menší výhrady však jistě dejte Měnovým kurzům od Filipa Rachůnka alespoň šanci, za vyzkoušení totiž nic nedáte. A to doslova, protože aplikace je zdarma ke stažení z Google Play Store.

Klíčové výhody a nevýhody aplikace:
+ jednoduché a přehledné uživatelské rozhraní
+ nízká velikost aplikace
+ převodník měn
– přístup ke všem funkcím pouze přes widget
– omezené možnosti nastavení widgetu
Celkové hodnocení aplikace: 75 %


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here