MediSafe – nezapomínejte na léky! [Recenze]

0

Ve Spojených státech amerických je více než 700 000 lidí ročně hospitalizováno kvůli vynechání či nesprávnému užívání předepsaných léků. Člověk zaměstná mysl jinými činnostmi, poplete si dávkování a malér je na světě, ať už jste diabetik nebo se léčíte na angínu. Nezřídka kdy na správném užití léku závisí život.

unnamed

Co je MediSafe

K nápadu vytvořit projekt MediSafe dopomohl neúmyslně dvěma bratrům jejich otec, když si spletl dávkování inzulínu, a jako diabetik se tak dostal do značných potíží. Rozhodli se otce proto více kontrolovat a naučit i ostatní lepšímu systému užívání léků – jak jinak než přes aplikaci ve smartphonech.

Aplikace  je jakousi „virtuální krabičkou“ na léky, která sama uživatelům důrazně připomíná, v jaké dávce a kdy jaký lék je potřeba si vzít. Vámi zadaným a pojmenovaným pilulkám, injekcím nebo třeba kapkám je možno nastavit co možná nejpodobnější vzhled těm reálným, ať už tvarem či barvou.

unnamed (2) 292262_screenshot_3 unnamed (1)

Takto si lze vytvořit a uložit celé sady prášků i na později, pokud nejsou zrovna užívány. Všechny zadané medikamenty následně naleznete v lékovníku, prakticky rozděleném podle částí dne s jednoduchým přístupem do statistik.

Zajímavou a důležitou částí aplikace je možnost vytvořit ve vašem telefonu další samostatné profily i pro lidi z vašeho okolí, kteří smartphone nevlastní. Pokud jste rodič nebo se staráte o starší osobu, MediSafe je skvělou alternativou pro kontrolu, zda jsou medikamenty užívány podle předpisu.

Po registraci je možné se spojit s účtem na jiném telefonu, například zapomnětlivého partnera nebo partnerky. I na dálku je tak možné v aplikaci vidět, jak jsou léky užívány. Registrace je potřebná pouze v tomto případě, jinak není pro chod aplikace nutná.

Závěr

Až na několik mně nevyhovujících aspektů je MediSafe ztělesněním toho, jak nám dokážou moderní přístroje usnadnit život. Ať už berete různé léky vy či vaši blízcí, aplikace zastane svou důležitou roli a pomáhá budovat si správné návyky užívání léků. Zaujalo mě mimo jiné nepřeberné množství tvarů pilulek spolu s dalšími medikamenty, jako například inhalátor, injekce nebo kapky. Design patří k těm příjemnějším a otravné reklamy se také nikde neschovávají.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here