Medard – nová česká meteorologická aplikace pro Android

1

  

Nabídka meteorologických aplikací pro Android se nedávno rozrostla o dalšího českého zástupce. Řeč je o oficiální aplikaci projektu Medard, za kterým stojí Ústav informatiky AV ČR. Stejně jako nedávno vydaný Aladin od ČHMÚ je i Medard určen zejména pro ty, kterým nestačí kusé informace o počasí prezentované v komerčních médiích.

Projekt Medard funguje už delší dobu na internetových stránkách www.medard-online.cz. Nová aplikace usnadňuje přístup k této službě ze smartphonů a tabletů s Androidem.

Medard nabízí grafické zobrazení informací o teplotě, oblačnosti, srážkách, tlaku a rychlosti větru na území České republiky, Slovenska i nejbližšího okolí. Mezi jednotlivými funkcemi je možno přepínat pomocí tlačítek v dolní části obrazovky. Medard nabízí nejen pohled na aktuální situaci, ale také informaci o počasí v minulosti (posledních 10 hodin) a předpovědi do budoucnosti (následujících 68 hodin). Čas je možno měnit pomocí šipek na stranách obrazovky nebo posouváním časové osy.

Uživatelské rozhraní aplikace je extrémně jednoduché. To by samo o sobě nebylo ke škodě, zejména na telefonech s menšími displeji by však uživatelé jistě ocenili možnost přiblížení mapky.

Aplikace Medard je ke stažení zcela zdarma a neobsahuje žádné reklamy. Novinku můžete stahovat z Google Play Store.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here