Llama – na baterii nenáročné lokací řízené profily

2

Zapomínáte po příchodu do práce nebo školy zapnout tichý režim? Nebo naopak znovu zvýšit hlasitost, když se vracíte domů? Nechcete ale používat na baterii velmi náročné aplikace na správu profilů na základě momentální lokace? Pak by se Vám mohla líbit dnes recenzovaná Llama.

Llama je totiž aplikace na správu profilů na základě momentálního místa, ale na rozdíl od většiny ostatních nepoužívá pro zjištění lokace ani WiFi nebo GPS, nýbrž unikátní kód vysílače mobilního signálu, ke kterému je telefon momentálně připojený. Z toho důvodu je opravdu šetrná k baterii a ani při častém měnění lokace se mi nestalo, aby si vzala více než jedno procento baterie. Na druhou stranu je zase zjištění pozice relativně nepřesné a to hlavně mimo město. Ve měste je přesnost dle mého názoru naprosto dostačující a kdyby Vám náhodou i tak nevyhovovala, tak v nastavení můžete aktivovat i jiné způsoby geolokace.

Tím jsme si tak nějak základně popsali výhody a nevýhody způsobu zjišťování lokace a můžeme se tak podívat na samotnou aplikaci. Ta je rozdělena to čtyř mezi sebou souvisejících záložek: Areas (lokace), Events (události), Profiles (profily) a Recent (nedávné).

V první (Areas) naleznete všechny uložené lokace na základě, kterých se poté mohou v Events nastavit události měnící profily. V základu již dvě lokace vytvořené máte (home a work), k ani jedné z nich ale není přiřazeno skutečné místo. To provedete pomocí dlouhého podržení na lokaci a výběru „Start Learning Area„, následně jen zvolíte jak dlouho má telefon naslouchat a všechny momentální místa (unikátní čísla vysílačů) přiřazovat k dané lokaci. Kromě toho odsud také můžete vytvořit pomocí „Create Reminder“ textové připomenutí, které se zobrazí v notifikační liště, jakmile do dané lokace vstoupíte.

V druhé Events naleznete, poměrně nepřekvapivě, správu událostí. Nastavení je poměrně široké, kromě vstupu/opuštění lokace může být pravidlem například i zapnutí airplane modu, úroveň baterie, příchozí notifikace z nějaké jiné aplikace, reboot telefonu nebo i zastavení/zapnutí přehrávání hudby, možnosti jsou tak opravdu široké.

Ohledně akcí, které po splnění podmínek nastanou je to velmi podobné, výběr je opravdu veliký, kromě klasické změny profilů tak můžete i zapnout nebo naopak zabít aplikaci, vypnout/zapnout mobilní data, vyžádat si synchronizaci dat (emaily etc.), zapnout/pozastavit hudbu nebo i změnit nastavení WiFi. Možnosti jsou opravdu široké.

Předposlední záložkou jsou profily, ty Vám nabídnou možnost nastavit téměř vše okolo zvuků. A když píši téměř vše, myslím tím opravdu téměř vše, a to ať jde o hlasitost nebo melodii vyzvánění, budíku či notifikací. Z této záložky je také možno pomocí ikony ve tvaru zámku nějaký profil natvrdo zapnout na určitou dobu.

A nakonec poslední záložka Recent obsahuje kódy naposled navštívených lokací. V podstatě se hodí jen pro případnou kontrolu, jestli vše funguje a nebo na přidávání / odebírání jednotlivých buněk z/do lokací.

Aplikace samozřejmě obsahuje i velmi obsáhlé nastavení. Kromě klasických věcí jako barva a styl ikony v notifikační liště zde naleznete i možnost zaheslovat data aplikace anebo pokročilé možnosti zjišťování polohy. Pokud Vám tak nevadí zvýšená spotřeba baterie, tak můžete doaktivovat zjišťování místa pomocí GPS, Google geolokalizace, WiFi sítí nebo i blízkých bluetooth zařízení, volba je jen na Vás. Samozřejmě nechybí ani možnost vyexportování nastavení na SD kartu pro případnou zálohu.

Kromě toho si můžete na plochu umístit rychlé zástupce (zkratky) na profily anebo na nějakou událost.

Celkově tak aplikaci hodnotím opravdu velmi pozitivně, nebere totiž téměř žádnou energii a i přesto funguje naprosto bez problémů.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

2 KOMENTÁŘE

  1. jj, je to asi nej aplikace tohoto druhu – a zdarma! Timeriffic je jen o case, tohle nabizi mnohem vice nastaveni, jen je potreba presne nastavit treba Events, protoze pak jako mi se vam nebudou spravne menit profily, nekdy je to celkem dost slozite a clovek nevi, kde je zakopany pes:)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here