LEO Express – zamluvte si sedadlo pomocí aplikace

3

Do chytrých mobilních telefonů se dostává vše myslitelné i nemyslitelné. Chytré telefony nejsou jen prostředkem pro komunikaci, mají za úkol myslet za nás a usnadňovat nám život, to vše pomocí inteligentních aplikací.

Dnes tu máme jednu z řady z těch nápomocných. LEO Express se stal prvním vlakovým dopravcem, kde si můžete zarezervovat místo pomocí mobilní aplikace pro telefony s operačním systémem Android. Hurá, chtělo by se říci. Doufejme tedy, že se nejedná o prvního a zároveň posledního vlakového dopravce, který udělal vstřícný krok směrem k zákazníkům.

Funkce aplikace je předem jasná. Umožní vybrat konkrétní spoj v konkrétní čas (dále třídit podle ceny), zvolit si sedadlo a následně jízdenku zaplatit. Vše perfektně intuitivní tak, aby Vás používání samotné aplikace bavilo. Výhodou celého procesu je, že na konci nemusíte výsledný lístek tisknout, LEO Express uznává jízdenky i v čistě elektronické podobě. Jízdenkou se tedy můžete prokázat pomocí přenosného počítače, tabletu a nebo mobilního telefonu.

                

Aplikaci vytvořili čeští vývojáři ze studia Inmite. Dobrou zprávou pro všechny uživatele je také zpráva, že aplikace bude nahlížet na názory uživatelů a podle jejich připomínek se budou opravovat nedostatky a přidávat další zajímavé služby. Ohlasy prvních uživatelů na Google Play však vypadají velmi pozitivně, i hodnocení aplikace je perfektní i když se jedná o její první verzi.

“Při vytváření této aplikace jsme se inspirovali u předních zahraničních dopravců a věříme, že cestující zaujme a ušetří jim čas.“

Velká škoda je, že LEO Expressem se svezete pouze na trase Praha <-> Ostrava. Verze pro mobilní telefony s Androidem už je na Google Play, verze pro iOS se chystá ke schválení. Každopádně, jde o skvělý krok směrem k uživatelům chytrých telefonů. Líbila by se nám podobná aplikace i pro ČD, která by si stoprocentně našla desetitisíce nadšených uživatelů.

Samotnou aplikaci s názvem LEO Express Jízdenky naleznete ke stažení zdarma na Google Play.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

3 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here