Lapse It – časosběrná videa s Androidem

0

Jednou z mnohých nových možností, které nabízí uživatelům Galaxy Nexus je režim natáčení časosběrného videa, stačí si pouze navolit interval zaznamenávání snímku kamerou ( 1s. 1,5 s., 2,5 s., 3,5 s. nebo 10 s. ) Pro všechny, kteří nemají před sebou nového Nexuse máme řešení, díky aplikaci Lapse It, která nabízí možnost natáčení timelaps videí a mnoho dalšího. Můžete tak vytvořit obdobné dílo jako je toto:

httpvh://www.youtube.com/watch?v=_xMz2SnSWS4

Lapse It vám umožní jednoduše zachytit úžasná časosběrná videa s Androidem díky renderovacímu engine, který je  založený na LibAV, ten poté vytváří video ze snímků, zaznamenávaných v pravidelných časových intervalech. Aplikace nabízí ovládání zoomu včetně autofokusu při natáčení časosběrného videa, dále také přidání speciálních efektů do záznamu, jednoduchý střihací editor včetně možnosti přidání hudby do pozadí, nechybí ani integrace se sociálními sítěmi Facebook a YouTube. Aplikaci Lapse It jistě využijete při natáčení události, jako je pohyb mraků, východ a západ slunce, párty s přáteli. Aplikace Vám umožní natáčet videa až do rozlišení 720p (momentálně se pracuje i na 1080p) – free verze je omezena na 420p.

 LapseIt1 LapseIt2 LapseIt


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

Časosběr ve filmu nebo časosběrná fotografie (zrychlená fotografie), anglicky time-lapse, patří do skupiny tvůrčích postupů, které umožňují zaznamenávat události tak, že snímková frekvence záznamu je mnohem nižší než snímková frekvence při přehrávání. fotografie, který se zabývá fotografickým záznamem příliš pomalých pohybů pro lidské vnímání. Cílem je „rozběhnout“ pohyb složením jednotlivých jeho fází, aby byl pozorovatelný pro lidské oko. Jedná se o záběry pořízené v (relativně) dlouhých časových intervalech a jejich zobrazení ve zrychleném tempu. Jinak řečeno – záznam se provádí frekvencí například 1 snímek za minutu ale přehrává se potom 25 snímků za sekundu. Tímto postupem je možné zaznamenat i poměrně dlouhé časové úseky (běžně v řádu hodin, dnů, týdnů i měsíců) a přehrát je během několika desítek sekund a v principu tím zobrazení časových událostí zrychlíme. V zásadě jde tedy o techniku užívanou v kinematografii či fotografii. [zdroj: cs.wikipedia.org]

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here