Klip Video Sharing – sdílejte to, co právě děláte

0

Na Google Play nalezneme spoustu aplikací, které dostanou Vaše videa přímo z Vašeho telefonu na internet. Pro některé lidi je to zábavná forma, jak na internet dostat kus sebe a nemusí vždy jít o silně exhibionistické jedince. Ať už se chcete podělit o zajímavý zážitek nebo chcete své rodině ukázat, co právě děláte, je tu Klip Video Sharing – snadná cesta jak odeslat svá amatérská videa na internet.

Ba co víc, aplikace je předurčena pro používání na vyspělých telefonech s Androidem (potažmo iOS) a tak se nezalekne ani HD displejů nebo FullHD videí. Samozřejmě, vše záleží na rychlosti a propustnosti Vašeho internetového připojení, přesto se tvůrci aplikace dušují, že právě oni přišli na trh s aplikací, která se nijak neseká a nahrávání je opravdu rychlé, na rozdíl od konkurenčních aplikací.

Snímek obrazovky 2013-03-04 v 22.48.19

Poté, co aplikaci stáhnete do Vašeho telefonu máte možnost, jestli se chcete přihlásit pomocí svého Facebook účtu, což má za následek i možnost automaticky sdílet videa i na Vaší zdi (Timeline) nebo jestli se chcete registrovat pomocí Twitteru nebo Vašeho emailu. Jako názornou ukázku jsme si pro Vás přichystali registraci pomocí Twitteru. Vše je snadné, telefon sám rozpozná aktivní účty, stačí dopsat emailovou adresu a vše je hotovo. Čeká Vás krátké intro, ve kterém se dozvíte jak je snadné vytvořené videa uploadovat na sociální sítě (již zmíněný Facebook a Twitter) popřípadě pomocí emailu.

Velmi zajímavé je prostředí samotné aplikace. Podle toho, jakým stylem se registrujete, objeví se ve Vašem profilu fotografie z dané sociální sítě. V případě, že se registrujete pomocí svého Twitter účtu, objeví se v aplikaci Klip Video Sharing Vaše profilová fotografie a stejně tak Vaše moto v dané aplikaci napsané. Samotné prostředí se tomu ,,twitterskému“ dost podobá. Vrchní lišta je ve znamení počtu Vašich nahraných videí (sbírka videí), dále tu máme uživatele, které Vás sledují, uživatele, které sledujete vy a také komentáře k Vašim videím od uživatelů Klip Video Sharing.

K videům můžete přidávat své komentáře, nebo číst komentáře Vašich kamarádů, kteří video okomentovali. Jde tedy v podstatě o takovou video-sociální síť, ve které prezentujete cokoli Vás napadne. Jde tedy o alternativu například k Tumblr, kde prezentujete zajímavé obrázky, snímky, nebo například alternativu k Instagramu, kde sdílíte své fotografie.

Nutno podotknout, že nahrávání videí je opravdu velice rychlé a v případě, že jste v pokrytí Wi-Fi nebo rychlého 3G, je nahrání i pár minutového videa otázkou pár vteřin. Kvalita se přitom nijak dramaticky nesníží. Doplním, že máte možnost natáčet videa jak zadní kamerou, tak i tou přední (front camera), tedy pokud ji Váš přístroj nabízí.

Spodní lišta je ve znamení informací. V první záložce Home najdete systémem vyhodnocená videa, která jsou ,,důležitá k vidění“. Další záložka Explore má další 4 podkategorie a to ,,popular“ – videa populární, ,,latest“ – posledně nahraná a ,,suggested“- navrhovaná/doporučovaná a v poslední kolonce máte možnost videa vyhledat pomocí klíčových slov. V prostředku spodní lišty je piktogram znázorňující tlačítko kamery, které vyvolá nahrávání videa. Další kolonkou je Messages – zprávy, které si můžete v rámci komunity Klip Video Sharing posílat a konečně kolonka Profile, na kterém nenaleznete nic jiného než informace a videa z Vašeho profilu.

Snímek obrazovky 2013-03-04 v 23.23.11

Zastavím se ještě u samotného nahrávání videí. Máte totiž možnost nahrávat video jak klasicky, tak za pomocí některého z 11 efektů, které video do jisté míry oživí (nebo také zkazí). Namátkou: efekt Cinema, Fisheye, HDR, Voodoo, Alien a další.. Tyto efekty můžete použít jak při nahrávání zadní, tak i přední kamerou. Poslední důležitou vlastností je možnost zapnout přisvětlovací diodu v případě slabého osvětlení.

Hodnocení? Klliv Video Sharing je zajímavou aplikací, která svůj účel plní perfektně. Pokud se chcete trochu zviditelnit, nebo chcete zaujmout svými dovednostmi (například zpěv je velmi oblíbený), máte možnost. Možná také chcete najít nové kamarády a obdivovatele něčeho, co umíte jenom vy, představivosti se meze nekladou.

Aplikace Klip Video Sharing je alternativou k aplikaci, jakou je například Qik Video. Na rozdíl od ní se však musí video nejprve na server nahrát, Qik video streamuje online. Je však otázkou, jestli je online stream videa z mobilního telefonu natolik důležitý, když je stejně kvalita příšerná, pokud nejste zrovna na Wi-Fi. Tak či tak, aplikace Klip Video Sharing si své příznivce zcela jistě najde, o jejich kvalitách vypovídá i samotné hodnocení uživatelů na Google Play. Aplikace je dostupná zdarma, stejně tak sdílení videí je zdarma, aplikace je multiplatformní, čili ji spustíte jak na Androidech, tak na telefonech s nakousnutým jablíčkem.

Jako chyba by se dala považovat neexistence webového prostředí, jste tedy odkázání čistě na Váš telefon/tablet. Není jasné, jestli se nějaké webové prostředí chystá, zdá se mi, že poslední dobou je moderní držet aplikaci čistě pro telefony, získává tak více na exkluzivitě a vy víte, že nahraná videa pochází buď z telefonů s Androidem nebo iOS a tak je zajištěna lepší optimalizace.

Líbí se nám jak samotný nápad (i když není kdo ví jak přelomový) tak možnost nahrávat videa se speciálními efekty a možnost komentovat (,,likovat“) videa a psát si s ostatními uživateli.

My dáváme aplikaci palec nahoru, pokud se zalíbila i Vám, přikládáme odkaz na stažení přímo z Google Play.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here