Kindle for Android – majitelé Kindlů, stahujte!

4

Člověk, který si chce číst na telefonu s Androidem má při výběrů vhodné aplikace docela těžkou práci. Je jich totiž velké množství, jsou víceméně srovnatelné a výběr té správné vám může zabrat dlouhou dobu. Ale pokud patříte k majitelům některé ze čteček Amazon Kindle, měl by váš výběr směřovat k jediné aplikaci – k oficiální Kindle aplikaci pro Android. Proč?

unnamed

Kindle by byla běžná aplikace nebýt jednoho malého detailu. Nabízí totiž synchronizaci s velkým Kindlem – a to nejenom synchronizaci souborů a dokumentů, ale především pozice v rozečtených knihách a poznámek. Člověk je tvor lenivý a možnost odejít s mobilem s knížkou na stejné straně, na které jste před chvíli skončili na čtečce je prostě pohodlná a sympatická. Doma a na delších cestách si čtete na velkém Kindlu,  když potřebujete vyplnit čas, tak na mobilu a celé se to přes internet drží pohromadě, nemusíte se prakticky o nic starat. Synchronizace totiž probíhá téměř automaticky, a to jak na čtečce, tak v aplikaci.

Prostředí čtečky je dostačující. Můžete volit ze tří různých barevných schémat (černá/bílá, hnědá/sépie a inverzní bílá/černá), tří hustot zobrazovaného textu, tří velikostí řádkování, řadu velikostí písma a nakonec ještě nastavení jasu. Jednoduše jdou přidávat záložky, označovat části textu, přidávat poznámky (taktéž synchronizované) a sdílet to, v jaké části knihy se zrovna nacházíte, na sociálních sítích. Někdo by mohl postrádat větší možnost personalizace (třeba vlastní pozadí, volbu vzhledu písma), ale domnívám se, že pro většinu uživatelů bude podobna Kindle aplikace dostačující. Nebolí z ní oči, menu s volbami je dobře dostupné.

Z použité Kindle platformy ale vychází i zjevné nevýhody. Amazon vás nenechá přečíst nic, co byste nejdříve neposlali na váš Kindle účet (pomocí e-mailu) – číst soubory uložené na paměťové kartě či v paměti telefonu nejde. Druhou stranou mince ale je to, že pokud jste připojeni k internetu, máte k dispozici (a ke stažení pro offline čtení) celý archiv všech souborů, které jste si na svůj Kindle účet poslali. Samozřejmostí je rychlý přístup do Kindle Storu pro zakoupení dalších knih, novin a časopisů.

Kolem a kolem, pokud jste majitel čtečky Kindle a chcete číst i na mobilu, nemáte moc výmluv, proč si Kindle for Android nepořídit. Sice není tak uživatelský vstřícná jako některé alternativní čtečky, ale to, v čem je nejlepší je právě výborná spolupráce s Kindly všeho druhu.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

4 KOMENTÁŘE

  1. Číst soubory uložené v paměti telefonu (tedy neposlané na mail) lze, musí se jen nacházet ve správné složce… kterou si už ale nepamatuji (ale bylo to snad jen „kindle“:)), protože jsem aplikaci moc dlouho na tabletu nepoužíval, na běžné formáty ideální není a převádět vše mě nebavilo.

    • áno, ten folder je kindle a je v roote sd karty, prípadne ak zariadenie nemá slot na karty tak je to proste ten folder, ktorý si kindle aplikácia vytvorí pri prvom spustení 😉 dá sa tam nakopírovať mobi (alebo tá ich azw varianta), pdf .. v podstate čokoľvek čo kindle pozná.

      • Tak to se velmi omlouvám, přiznám se, že jsem to netušil a nenapadlo mě to, že to jde takhle – jsem holt zvyklý už všechno posílat přes ten jejich e-mail. Každopádně díky za upozornění, doplním.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here