Kde se kouří – vyhledávání kuřáckého/nekuřáckého podniku

0

Jistě to všichni kuřáci už alespoň jednou zažili. Pohodlě se usadí, objednají, už pomalu vytahují krabičku a v tom si všimnou velké cedule upozorňující na zákaz kouření (v tom ,,lepším“ případě jen po dobu obědů) a najednou mají chuť odejít.

Pokud také patříte mezi ty, kteří si při vchodu do podniku většinou nevšímají různých upozorněních, mohl by Vám pomoci internetový vyhledávač případně stejnojmenná aplikace dostupná prozatím pouze pro platformu Android. Já se v článku budu soustředit na již zmíněnou aplikaci českých vývojářů.

Celý proces vyhledávání je velmi snadný. Zezačátku si vyberete mezi následujícími možnostmi: kuřácké, nekuřácké, oddělené a bez rozdílu.

Po zvolení kategorie podle Vašeho přání se otevře mapa, na které již vyfiltrované podniky naleznete. Jelikož je aplikace teprve v plenkách, nelze počítat se zahrnutím všech podniků a určitě se tak stane, že ,,ten Váš“ na mapě nenaleznete, i když zadané kritérium splňuje. S tímto problémem se však setkáme hlavně u menších měst či vesnicích (kde jsou však podniky většinou kuřácké).

Pro tento případ není problém podnik přidat ručně.

kuřácké podniky v blízkém okolí

 

 

Poté, co si některý z nabízených podniků vyberete, zobrazí se Vám i otevírací doba daného podniku a také možnost ,,Něco nesedí?“. Ta je zde hlavně proto, že aplikace je částečně tvořena i námi. Není v lidských silách, aby sám vývojář zmapoval, jestli se tu a tam nestala nějaká změna. Ponechává tedy prostor pro nahlášení nesouhlasu s uvedeným popisem (jak případné otevírací doby, tak i změny podniku na kuřácké/nekuřácké/oddělené).

Jako všechny aplikace, které se nějakým stylem snaží sesumírovat lokality v ČR (ale i jinde samozřejmě) i tato potřebuje dostatek uživatelů, kteří s vývojem aplikace budou pomáhat. A to především tvoření nových podniků a také úpravami chyb, které nalezly.

Pro nekuřáky je tu však jedna hodně špatná zpráva. Nyní se po celé ČR nachází podle aplikace jen pár čistě nekuřáckých podniků (což samozřejmě neodpovídá realitě). Bohužel, pro ně zatím aplikace není příliš využitelná. Zatím se tedy jedná o aplikaci ve smyslu: ,,kde mohu kouřit“.

Doufejme, že s přibývajícím počtem uživatelů se tento problém odmaže a bude sloužit jak pro kuřáky, tak i nekuřáky jako cenná sbírka podniků v ČR, které splňují jejich požadavky.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here