Jak vypnout podsvětlení tlačítek telefonu? [návod]

19

Pokud jste někdy chtěli ztlumit nebo úplně vypnout podsvětlení tlačítek pod displejem vašeho telefonu, možná jste narazili na to, že v nastavení není žádná volba, která by to umožňovala. Naštěstí existují aplikace třetích stran, pomocí kterých lze podsvětlení tlačítek rychle vypnout. Jasně nejoblíbenější je v této kategorii aplikace Screen Filter nabízející také další funkci: snížení jasu displeje. Výhodou aplikace Screen Filter je velmi jednoduché ovládání a možnost stažení zdarma.

 1. Stáhněte si z Android Marketu zdarma aplikaci Screen Filter a spusťte ji pomocí ikony v menu telefonu.
 2. Otevřete notifikační lištu a klikněte na položku „Screen Filter“.
 3. Posuvník v aplikaci slouží k úpravě jasu displeje. Pokud chcete nechat jas na běžnou hodnotu, nastavte posuvník na 100 %. Jak bude ztlumení jasu vypadat můžete vidět na textu pod posuvníkem.
 4. Nás bude zajímat hlavně volba „Enable soft-key backlight“. Pokud je tato volba zaškrtnutá, zůstane podsvícení tlačítek pod displejem zapnuté. Pro vypnutí podsvícení tuto volbu odškrtněte a klikněte na velké tlačítko „Enable Screen Filter“.
 5. Aplikaci Screen Filter můžete kdykoliv vypnout pomocí položky v notifikační liště.

Sám vývojář aplikace upozorňuje, že funkce vypnutí podsvětlení tlačítek nemusí fungovat na všech telefonech. Do komentářů nám můžete napsat, zda aplikace ve vašem telefonu funguje či nikoliv.

Z osobní zkušenosti mohu potvrdit stoprocentní funkčnost na HTC EVO 3D. Na tomto telefonu se může pouze objevit problém s tlačítkem pro vyhledávání, které působí jako by slabě svítilo. Jde však jen o světlo z displeje, které kvůli konstrukční chybě prosvítá pod toto tlačítko.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

19 KOMENTÁŘE

  •  bylo by dobré shromáždit informace kde je funkční a kde naopk. Z toho pak najít řešení. Jsou to jiná SENCE a  JÁDRO !!!!!!!

 1. Mně by se spíš líbila aplikace, která naopak diodami v tlačítkách začne blikat po příchodu sms nebo po zmeškaném volání… 🙂 To mám ale asi smůlu, co?

  • ou, tak to už je žel na mě příliš složité, ovládnout ve svém LG OO kernel, navíc s podporou jakéhosi BLN.. 🙂 ale děkuji za odpověď!

 2. Promiňte ale to je trochu zbytečné ne? Já mám v nastavení možnost vypnout ty světla na těch tlačítkách… s2 😉

  • Cituji, co jsem už jednou napsal, pokud jste to náhodou přehlédl, i když je to v první větě článku:

   „Pokud jste někdy chtěli ztlumit nebo úplně vypnout podsvětlení tlačítek pod displejem vašeho telefonu, možná jste narazili na to, že v nastavení není žádná volba, která by to umožňovala.“

   Jinak řečeno, pokud jsem to předtím napsal nesrozumitelně: ne každý má takové štěstí jako vy, některé telefony to v nastavení nemají.

 3. hledám řízení jasu dipleje a snížení jasu tlačítek u htc EVO3D. Má vynikající čtečku knih, ale obtěžuje nadněrný jas displeje a tlačítek i u jiných aplikaci. Proto vyzkoušel tuto aplikaci Screen Filter. Pokus se nezdařil, a spíše u mého EVO3D ZAPÍNAL JEŠTĚ VYŠŠÍ JAS, ŘEKLBYCH STAL SE REFLERTOREM PRO SESTŘELOVÁNÍ LETADEL.!!!!! Pokud by jste chtěli popis tohoto pokusu zašlu, ale potřebuji k tomu snímání obrazovky EVA. cHCI ZACYTIT POSTUP A VÝSLEDEK.
  Tento HTC EVO3D ZA TO STOJÍ, SNÍŽIL JSEM, DÍKY TÉTO Evě, POUŽÍVÁNÍ DESKTOPU TÉMĚR O 80% !!!!!. A TO STOJÍ ZA TUTO VÝSLEDNOU ÚSPORU ENERGIÍ, TENTO HTC VÝROBEK CTÍT A JEŠTĚ ZLEPŠOVAT.
  Dokazal by mě někdo tvůrčím zpúsobem pomoci, když soudruh Enrique z technické podpory české HTC spíše mě považuj za blbce ???????? Alespoň podle emailů mezi mámi vyměňovanými.
  Napsal jsem soudruh, protože za totáče bych se takového jednání jistě nedočkal. Na to je třeba kapitalismus v podání soudruha Enrique z české technické podpory firmy HTC. AŤ SOUDRUH ENRIQUE JAKÉKOLIV NÁRODNOSTI PROMINE, ALE UKÁZAL PŘÍKLAD JEN KUPTE A NEOTRAVUJTE NÁS……

 4. Zkouška u mého EVO3D DOPADLA KATASTROFÁLNĚ. Tlačítka svítí jak běs, a snížení jasu displeje prakticky neúčinné. Lépe snad snižuje samo systémem nabízené snížení jasu. Nehaním, ale hledán dobré až vynikající řízení jasu displeje. Čtečka knih v EVO3D za to stojí, je skvělá ! Jen škoda že jsem zatím nenašel jak na ni nainstalovat české knihy. Snad se naši knihkupci do toho pustí !??

   •  Jáchyme Šliku, vždy bývá chyba. A já se snažím z chyb poučit ! A tak jsem zkusil čtečku ALDIKO !!!  A najednou tato četečka umí snížit jas displeje, i když bych přivítal ještě větší snížení !, a tlačítka jsou vypnuta. Nebo lze seřídit nízké osvětlení tačítek za cenu poněkud vyššího jasu displeje. TEDY CO POTŘEBUJEME MNOZÍ, JEN U INSTALOVANÉ ČTEČKY V evo 3d TO NEJDE. A TO JE OSTUDA  htc KDYŽ MĚ TECHNICKÁ PODPORA  htc  NAPÍŠE ŽE TO NEJDE REGULOVAT.  Odpověděli soudruzi komouši ŠÁRKA  a ENRIQUE. A TO JEŠTĚ NA AUTOMATICKÉ OPDPOVĚDI  To mohou souhlasit vedení  prodeje, technické podpory, s takovými názory aby mohlo dojít k hanění jména firmy !!! Pokud se někdo najde, jako já, aby hledal a našel řešení jak snížit jas tak dokonalé ???? čtečky htc. a oni se ani nezajímají zdali bych nepomohl. A tak jsem našel řešení, ale výsledek je hanění  těchto soudruhů komoušů Šárky a Enrique, a v e svém výsledku i hanení eva3d!!!! ayle ten stroj si to rozhodně nezaslouží Doufám že někdo z vedení HTC dokáže vysvětlit těmto dvoum komoušům jak pracovat pokud ovšem není vedením HTC nařízeno odmítat veškeré požadavky

 5. Zkouška u mého EVO3D DOPADLA KATASTROFÁLNĚ. Tlačítka svítí jak běs, a snížení jasu displeje prakticky neúčinné. Lépe snad snižuje samo systémem nabízené snížení jasu. Nehaním, ale hledán dobré až vynikající řízení jasu displeje. Čtečka knih v EVO3D za to stojí, je skvělá ! Jen škoda že jsem zatím nenašel jak na ni nainstalovat české knihy. Snad se naši knihkupci do toho pustí !??

 6. Nevím proč, na Samsung Galaxy Ace nefunguje. Aplikaci stáhnu, rozjedu, otevřu notifikační lištu, odškrtnu, dám Enable Screen Filter, ale tlačítka pořád svítí.. Nevíte co s tím?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here