Jak odstranit nové ikony Camera a Messenger vytvořené aplikací Facebook? [návod]

5

Poslední aktualizace Facebooku pro Android nepřinesla jen nové funkce v chatu a vylepšení výkonu, ale také dvě nové ikony zobrazující se v menu aplikací. Ikona Camera umožňuje vyfocení a okamžité sdílení fotografie na Facebooku a druhá ikona Messenger nabízí rychlý přístup k funkcím chatu. Samotných aplikací se samozřejmě není možno zbavit, protože jsou součástí hlavní aplikace Facebook, ale můžete alespoň odstranit jejich ikony.

Nejjednodušší cestou k odstranění ikon je aplikace Facebook Icon Remover, kterou si můžete stáhnout zdarma z Google Play Store. Vzhledem ke konceptu Androidu, který neumožňuje, aby za běžných okolností některá aplikace odstranila ikony jiné aplikace, je ke správné funkci Facebook Icon Remover nutný ROOT telefonu a nainstalovaný Superuser. Proto používání aplikace doporučujeme jen zkušenějším uživatelům, kteří splňují výše uvedené podmínky.

Samotné používání aplikace Facebook Icon Remover je ale velmi jednoduché. Po jejím spuštění stačí kliknout na „Disable Icon(s)“ a vybrat, které ze dvou ikon chcete odstranit. V případě, že budete někdy chtít ikony obnovit, stačí v aplikaci kliknout „Enable Icon(s)“.

  

Jako nevýhoda se může jevit, že po použití sice zmizí ze seznamu aplikací dvě ikony Facebooku, ale naopak přibude ikona Facebook Icon Remover. To lze vyřešit odinstalací aplikace. V případě, že budete chtít dvojici ikon vrátit zpět, můžete Facebook Icon Remover znovu nainstalovat a ikony s jeho pomocí obnovit.

Drobným vedlejším efektem použití tohoto nástroje může být odstranění zástupce Facebook aplikace z domovské stránky vašeho Androidu. To lze napravit velmi jednoduše: přidejte znovu zástupce na plochu, protože ikona Facebooku v seznamu vašich aplikací zůstala.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

5 KOMENTÁŘE

  1. Taktéž v Go Launcheru lze tyto ikony skrýt na pár kliknutí. Jinak mě taky štve že mám v menu dvě ikony se stejným názvem Fotoaparát. Spíše bych uvítal kdyby jste uvedli návod jak tyto ikony přejmenovat. Dal bych si před ně název Facebook a měl bych všechny tři pěkně vedle sebe, tedy Facebook, Facebook fotoaparát a Facebook Messenger.

  2. Ty dve ikony me tam serou. A ze ten by ten FB byl nak rychlej. Tak bych nerek. Nez mi to neco nacte. Tak v prohlizeci to mam nacteny 100 krat rychlejc

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here