Instagram a jiná fotomrvítka

8

Poslední dny lze na internetu sledovat raketový vzestup aplikace Instagram, která se po rozšíření z výsostných vod iOS na platformu Android stala terčem pozitivní i negativní kritiky. V mém článku se však této diskutované aplikaci věnovat nebudeme, ostatně materiálů na internetu najdete k pročtení víc než dost. Rád bych vám ukázal i jiné nástroje, které používám a které jsou dle mého názoru lepší či zajímavější. A právě proto jsem Instagramánii nepropadl…

Camera 360 ultimate

Camera 360 ultimate byla jednou z prvních aplikací, kterou jsem do svého Galaxy S2 instaloval. Líbila se mi jednoduchost, kterou nabízela a 17 vyvedených grafických filtrů, po jejichž aplikaci nezmenšuje rozlišení fotografie. A navíc je zcela zdarma.

 


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

Camera Zoom FX

Další z povedených nástrojů, které mám v telefonu již od začátku používání. Kromě rozšířených možností nastavení kamery disponuje i editorem fotografií, pomocí kterého můžete na fotku aplikovat celou řadu filtrů, přidat rámeček, obrázek a další. Fotografie můžete buďto pořizovat přímo přes aplikaci, nebo můžete importovat již starší snímky. Výběr u této aplikace je již větší, než u předchozí Camery 360 ultimate, bohužel však po jejich aplikaci dojde ke zmenšení rozlišení snímku. Aplikace již není zdarma, ale cena není nikterak přehnaná. Navíc doplňkové filtry a další vychytávky poté už můžete stahovat bezplatně, takže investice něco málo přes 50 Kč se určitě vyplatí.

  


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

Paper camera

Paper camera je jednou ze dvou fotomrvítek v mém telefonu, které umí navodit iluzi tužkou, či jiným nástrojem, kresleného obrázku. Nabízí celkem 12 filtrů, u kterých je možné ručně upravit kontrast, jas a linky. Úpravy je možné dělat na již pořízených fotografiích, nebo si můžete přes aplikaci fotografii s aplikovaným filtrem pořídit. Jedinou nevýhodou je snížení rozlišení pořízené fotky, které je poměrně znatelné. V Playi pak za aplikaci zaplatíte asi o 20 Kč méně, než co by vás stála Camera Zoom FX.

  


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

Cartoon camera

Mrvítko na principu Paper camery, s podobnými filtry s menšími možnostmi nastavení. Bohužel i u této aplikace po vyfocení snímku dojde ke snížení rozlišení. Výhodou však je cena – aplikace je ke stažení s Play zdarma.

  


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

Pixlr-o-matic

Další aplikace, která mi v telefonu zůstala dlouhodobě a kterou používám. Umožňuje aplikovat nepřeberné množství filtrů, které neustále přibývají a jsou ke stažení přes samotnou aplikaci zdarma. V této aplikaci vedle filtrů můžete aplikovat předdefinované nastavení jasu a elegantní rámečky. Momentálně mám v telefonu nainstalovaná všechna dostupná data a je jich tolik, že se mi to ani nechce počítat 🙂 Aplikace Vám umožní následnou editaci, při které dojde ke snížení kvality fotografie, avšak už ne tak razantní, jako u předchozích aplikací. Navíc je tato aplikace ke stažení zdarma, takže pokud ji ještě nemáte, doporučuji vyzkoušet.

 


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

PicsArt

Poslední mnou dnešní zmíněnou aplikací je právě PicsArt, který v úvodu zmiňovaný Instagram připomíná asi nejvíce. V čem? Jedná se také o takovou sociální síť pro fotografy-nadšence. Můžete zde procházet galerie ostatních uživatelů, hodnotit fotky, komentovat. Samotná aplikace vám pak umožní pořizovat a upravovat fotografie. K úpravám vám bude nabídnuto nepřeberné množství filtrů, rámečků, klipartů a dalších úprav, se kterými můžete strávit dlouhé hodiny. Cenou za tuto rozšířenou nabídku je pak omezení rozlišení výsledné fotky. Kompenzuje to fakt, že aplikace je ke stažení zdarma.

 


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

Výše uvedené aplikace nejsou samozřejmě jedinými dostupnými fotomrvítky. Každému vyhovuje něco jiného, mě osobně Instagram nenadchl. Vadilo mi omezení čtvercové fotografie, což je jednou z jeho poznávacích značek. Používáte také podobné aplikace? Máte dobré zkušenosti s nějakou, která nebyla zmíněná? Podělte se s námi o vaše zkušenosti v komentářích.

8 KOMENTÁŘE

  1. Pomocí Pixlr-o-matic nejdou pořizovat přímo fotky? A pročpak asi je hned na úvodní stránce volba mezi výběrem z galerie a pořízením nové fotografie? 🙂

    • U Pixlr-o-matic je to myšlěno tak, že k vfocení snímku musí být supštěna externí aplikace pro focení, tedy alespoň na mém telefonu není možné fotit přes vlastní. Přitom je to škoda, když to ostatní umí. Ale máte pravdu, že jsme se spíš nepochopili. Poupravím to.

  2. Ještě možná stojí za zmínku aplikace Man with camera a Lomo camera. Na chvíli taky pobaví. A vyloženě pro zábavu Photo Warp 🙂

  3.  Na těchhle aplikacích mě nejvíc štve, že je jich tolik XD . Tady v diskuzi jsou další zajímavé tipy a já bych ji taky pár měl, ale už teď mám v telefonu 5 aplikací na focení… tohle přece není normální XD. Ideálně by se měli dohodnout na nějakém standardu pro filtry a prodávat pak nezávisle aplikace a balíčky filterů (případně rámečků a dalších šílených efektů), abych mohl v kterékoliv aplikaci použít efekty z kterékoliv jiné aplikace.

    • Jaké tipy pro další aplikace máte? 🙂 Jinak s vámi souhlasím, dnešní nabídka je tak velká, že se v ní koncový uživatel lehce ztratí. Proto také uvádím, že dalších aplikací jsou mraky a každému vyhovuje jiná. U mě asi zatím vede Pixlr-o-matic, i když já si s tím každý den nehraju, tak třeba budete mít ještě lepší tip.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here