Hashnote – poznámky trochu jinak

1

Hashnote

Na Google Play nalezneme mnoho různých aplikací, které plní funkci poznámkového bloku. Některé jsou lepší, některé jsou zase horší, další se snaží zaujmout svým propracovaným prostředím a některé zase vsázejí na jednoduché/intuitivní uživatelské rozhraní. Právě do této druhé kategorie poznámkových aplikací by se dal zařadit i dnes recenzovaný Hashnote. Jde na to opět trochu jinak a jak se zdá podle hodnocení uživatelů, vychází mu to. Novátorský přístup je zkrátka jediné, čím může vývojář potencionální uživatele zaujmout.

Nejprve by jsme si měli něco málo říct o slůvku ,,hashtag“. Hashtag je slovo nebo fráze označená předponou ,,#“. Význam takového slova je dnes chápán jako odkaz – forma klíčového slova. Hashtagy tak hrají důležitou roli například na mikroblozích nebo na sociálních sítí – nejlepším příkladem by mohl být například Twitter a v dnešní době už také Instagram a poměrně nově také Facebook.

Například na Instagramu funguje hashtag tak, že pokud pod fotku dáte popisek například: #Praha, vyhledají se na celém Instagramu fotky, které mají stejný hashtag – čili obrázky hlavního města České republiky. Na Twitteru funguje vše podobně, akorát se nevyhledávají obrázky ale tweety k určitému tématu (např.: #followfriday – nejrozšířenější hashtag na Twitteru – kdo stojí za to ho na Twitteru sledovat apod..) Jde tedy o formu odkazu.

A přesně na tento princip sází také dnes recenzovaný Hashnote. V levé části se Vám tedy zobrazí veškeré hashtagy, které si určíte a podle toho snáze najdete všechny poznámky, které se k hashtagu pojí. Dáme si tedy příklad: vytvoříme si hashtag s názvem #mojenarozeniny a když na takový hashtag klikneme, otevře se nám vše, co se k danému tagu pojí – tedy například – nakoupit jídlo, poslat pozvánky, uklidit a tak dále.

Snímek obrazovky 2013-08-11 v 13.39.22


Pokud Vám však nestačí pouze tvořit tagy a potřebujete zmíněnou událost připojit k určité osobě, máme možnost označit symbolem @ také lidi. @ – neboli v řeči mikroblogů ,,mentions“ funguje podobně jako hashtag, akorát místo určitých informací vyhledá určité osoby. Pokud tedy například na Twitteru napíšeme @MartinFajmon, budeme reagovat svým příspěvkem právě na uživatele Martin Fajmon. Hashtagy a mention lze samozřejmě kombinovat, takže ne jenom že budeme reagovat na příspěvek určité osoby (mention) ale ještě k tomu vložíme určitý odkaz na dané téma (hashtag). 

V Hashnote jde o stejný princip. Můžeme tedy vytvářet nespočet hashtagů, které se váží k určitému tématu a tím vytvořit jeden celek, ve kterém je možné se v případě velkému počtu poznámek lépe orientovat. Alespoň časem, až přijdete na princip fungování. Hledání různých poznámek se pak stane příjemnější, rychlejší také to působí organizovanějším dojmem. Zkrátka ze svých poznámek vytvoříte takovou malou sociální síť

Snímek obrazovky 2013-08-11 v 14.16.57

Aplikaci Hashnote si jistě oblíbí lidé, kteří mají s podobným principem přidávání informací zkušenosti, pro ně to bude hračka, protože znají základní princip fungování hashtagů a mentions. Pro ostatní je to prozatím zajímavá alternativa ke všem ostatním poznámkovým blokům, které jsou momentálně na Google Play ke stažení. Hashnote je samozřejmě zdarma ke stažení na Google Play.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here